Муженко про силовий сценарій на Донбасі: можливі втрати - до 12 тисяч бійців за 10 днів

Муженко про силовий сценарій на Донбасі: можливі втрати - до 12 тисяч бійців за 10 днів

Укрінформ
Українське суспільство не готове до силового розв’язання проблеми Донбасу.

Про це заявив начальник Генштабу Віктор Муженко, повідомляє “Українська правда”.

Муженко зазначив, що Збройним силам вистачить для застосування сили наявного озброєння, не буде питань і щодо системи управління, але загине надто багато людей.

За словами начальника Генштабу, під час навчань із застосуванням спеціальних методик проводяться оцінки можливих втрат. Так, за десятиденну операцію із застосуванням авіації можна понести втрати 10-12 тисяч військових, 3 тисячі з яких загиблими.

На запитання про оцінку втрат мирного населення, він зазначив, що на 2300 загиблих військових припадає 10 тисяч місцевого населення.

Водночас Муженко розповів, що за підрахунками на таких же навчаннях з врахуванням можливих сил сторін як з українського боку, так і РФ, в умовах реалізації силового сценарію в українській армії є достатньо сил, щоб адекватно реагувати не тільки на сході, але і по всьому кордону з РФ.

Читайте також: Муженко розповів про відповідь армії на “Запад-2017”

Говорячи про можливість введення в Україну миротворчої місії, він нагадав, що це практично неможливо зробити через Радбез ООН, бо Росія як постійний член може накласти вето.

Також він сказав, що ще однією проблемою є те, хто саме отримає мандат на проведення миротворчої операції. Росія, зазначив посадовець, не погодиться на мандат НАТО, а Україна – на мандат ОДКБ. При цьому, за словами Муженка, як США, так і Канада готові надіслати в Україну свій контингент, але невідомо, чи погодиться на це Росія. За його оцінками, контингент може налічувати кілька тисяч осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-