Китай заявив, що тенденція до «возз’єднання» з Тайванем відображає волю світової спільноти
Китайський уряд наголошує, що Тайвань є частиною Китаю і ніколи не буде державою, натомість «возз’єднання» острова з материком відображає волю міжнародної спільноти і перешкодити цьому процесу неможливо.
Про це на брифінгу заявив речник МЗС КНР Ґо Цзякунь, передає кореспондент Укрінформу.
«У світі існує лише один Китай. Тайвань є невіддільною частиною території Китаю і уряд Китайської Народної Республіки є єдиним законним урядом, що представляє весь Китай. Тайвань ніколи не був і не буде державою», - сказав Ґо.
Він також застеріг «зовнішні сили» від втручання у тайванське питання та окремо згадав військову допомогу острову з боку Сполучених Штатів.
«Позиція Китаю стосовно продажу зброї США китайському регіону Тайвань послідовна і чітка. Ми закликаємо американську сторону припинити військові поставки і дотримуватися принципу одного Китаю та відповідних двосторонніх комюніке щодо тайванського питання», - підкреслив дипломат.
За його словами, ідея «возз’єднання» Китаю (встановлення контролю Пекіна над Тайванем будь-яким способом – ред.) здобуває усе більшу підтримку міжнародної спільноти і зупинити цей процес неможливо.
«Останнім часом лідери та високопосадовці переважної більшості країн світу різними способами підтверджують свою тверду підтримку принципу одного Китаю. Факти демонструють, що протидія незалежності Тайваню та підтримка возз’єднання Китаю – це воля міжнародної спільноти і непереборна тенденція», - заявив Ґо.
Він підкреслив, що тайванське питання є виключно внутрішньою справою Китаю і будь-які дії та риторика «сепаратистських» сил, які виступають за незалежність острова, не зможуть обдурити громадську думку на Тайвані і змінити фундаментальну природу тайванського питання («возз’єднання» острова з материком).
Хоча Тайвань ніколи не входив до складу КНР та від самого її проголошення у 1949 році управляється власною адміністрацією, комуністична влада Китаю вважає острів своєю провінцією, для «возз’єднання» якої з материком погрожує застосувати військову силу. Китай щодня направляє до острова війська для демонстративних тренувань операцій проти Тайваню і тиску на тайванців, аби змусити їх погодитись на встановлення Пекіном контролю над демократично керованим островом.
Чинний уряд Тайваню відкидає претензії Пекіна на суверенітет, наполягаючи, що лише жителі острова можуть вирішувати своє майбутнє.
Як повідомляв Укрінформ, ВМС Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) направили авіаносну ударну групу на чолі зі своїм першим авіаносцем «Ляонін» до західної частини Тихого океану для проведення навчань 20 травня, у другу річницю інавгурації президента Тайваню Лая Чінте.
Фото: AA