Війна на Близькому Сході не повинна стати подарунком для Путіна - Стармер

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер наголосив, що для Великої Британії вкрай важливо продовжувати підтримувати Україну під час війни в Ірані.

Про це він сказав під час пресконференції, пише The Telegraph, передає Укрінформ.

Його заява прозвучала після того, як минулого тижня США надали тимчасові винятки для російської нафти, оскільки війна на Близькому Сході спричинила ріст цін після фактичного закриття Іраном Ормузької протоки, через яку проходить близько п’ятої частини світових поставок нафти. Існують побоювання, що це рішення Вашингтона може допомогти російській військовій економіці отримати гроші на війну проти України.

Стармер заявив, що сьогодні вранці він зустрівся з прем'єр-міністром Канади Марком Карні та незабаром зустрінеться з Президентом України Володимиром Зеленським.

«Незабаром зустрінуся з Президентом України Володимиром Зеленським, оскільки надзвичайно важливо, щоб ми й надалі зосереджувалися на підтримці України. Ми не можемо дозволити, щоб війна в Перській затоці стала несподіваним подарунком для (Володимира - ред.) Путіна», - наголосив британський прем’єр.

Коментуючи війну на Близькому Сході, Стармер зазначив, що Велика Британія працює з європейськими союзниками над «реалістичним спільним планом» щодо відновлення прохідності Ормузької протоки. Він також заявив, що військові дії США «значно послабили військовий потенціал режиму в Ірані», однак залишається питання «що буде далі».

«Коли бойові дії припиняться, нам знадобиться якась домовленість, досягнута шляхом переговорів, щоб стримати загрозу з боку Ірану, обмежити його здатність відновлювати ядерну програму, створювати балістичні ракети та озброювати своїх проксі, а також обмежити загрозу, яку він може становити для світового судноплавства», - додав Стармер.

Британський прем’єр пообіцяв «залишатися непохитним» перед тиском з боку Дональда Трампа та опозиційних політиків, які закликають приєднатися до військових дій в Ірані.

Прем'єр-міністр заявив, що час підтвердить, що він обрав «правильний підхід» до конфлікту на Близькому Сході, в якому Великобританія дозволила використовувати британські військові бази лише в оборонних цілях.

Читайте також: Британія відмовила Трампу у відправці військових кораблів до Ормузької протоки

Як повідомляв Укрінформ, прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер відмовив президенту США Дональду Трампу у відправці військових кораблів до Ормузької протоки для допомоги у її розблокуванні.

Фото: ОП