У Німеччині зросла кількість нелегалів із «білоруського маршруту»

Кількість мігрантів, які потрапляють у ФРН так званим білоруським маршрутом, знову зростає - федеральна поліція зареєструвала 2215 несанкціонованих в'їздів у Німеччину цим маршрутом упродовж січня-травня на кордоні з Польщею та Чехією.

Про це повідомляє dpa, передає Укрінформ.

Зокрема, якщо в січні таких нелегалів було лише 26, а в лютому – 25, то в березні їх кількість зросла до 412, у квітні – до 861, а в травні, за попередніми даними, 1021.

Вони потрапили в країну нелегально і були помічені в землях Бранденбург (867), Саксонія (327) і Мекленбурзі-Передня Померанія.

Водночас, незважаючи на тенденцію до зростання, загальні цифри значно нижчі, ніж торік. У 2023 році впродовж січня-травня федеральна поліція виявила близько 6000 несанкціонованих в'їздів з «білоруського маршруту». Несанкціонований означає, що люди не мають необхідних документів чи віз. Якщо вони просять притулку в Німеччині, їх спочатку реєструють і розміщують.

Читайте також: Уряд Польщі визначив буферну зону на кордоні з Білоруссю

Як повідомлялося, Польща та Євросоюз звинувачують Росію та Білорусь в організації незаконного переправлення тисяч мігрантів до Європи. Це почалося в 2021 році. Зараз Польща побудувала паркан заввишки 5,5 метрів на зовнішньому кордоні ЄС. Однак польські прикордонники помічають, що все більше людей намагаються перетнути кордон нелегально. З початку року польська прикордонна охорона зафіксувала 16,5 тис. таких спроб. За цей же період 2023 року їх було 11,2 тис.