Блінкен - Китаю: Поліпшувати відносини з ЄС та одночасно підтримувати Росію не вийде

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай не може "мати і те, і інше", прагнучи до поліпшення відносин з країнами ЄС та одночасно поставляючи товари, які створюють "найбільший виклик європейській безпеці з часів закінчення Холодної війни".

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian

Блінкен визнав, що Китай безпосередньо не постачає РФ зброю, ракети, боєприпаси, як це роблять Іран чи Північна Корея.

"Однак Китай надає неоціненну підтримку російській оборонно-промисловій базі, яка допомагає Москві справлятися з величезним тиском, що чиниться через санкції, експортний контроль та інші заходи", – сказав держсекретар.

За його словами, впродовж останнього року РФ виробляла боєприпаси та техніку швидшими темпами, ніж будь-коли у своїй сучасній історії, зокрема, за часів Холодної війни.

Читайте також: Китай сподівається на покращення зв’язків з ЄС під час головування Угорщини - Ван Ї

"Як вона змогла це зробити? Тому що вона отримує масові поставки верстатів, мікроелектроніки, оптики, переважно, з Китаю. Зараз це товари подвійного призначення, але ми дуже чітко знаємо, куди йде так багато з них. І це створює дві проблеми.

Це дозволяє РФ продовжувати агресію проти України. Це увічнює війну, яку, за словами Китаю, він хотів би бачити закінченою. Як і усі ми", – заявив Блінкен.

Він зазначив, що це також дозволяє РФ відновити оборонну промислову базу, що, як глибоко занепокоєні країни Європи, буде повернута проти них у разі успіху військ РФ в Україні.

"Отже, в той самий час, коли Китай шукає кращі відносини з країнами Європи, він також підживлює найбільший виклик європейській безпеці з часів закінчення Холодної війни. І, як я сказав своїм китайським колегам, ви не можете мати і те, і інше", – зазначив Блінкен.

Читайте також: США готові тиснути на Китай, щоб він припинив підтримку російського ВПК - Блінкен

Як повідомляв Укрінформ, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Китай повинен припинити надавати підтримку загарбницькій війні Росії проти України, якщо прагне покращити свої відносини з Заходом.

Фото: ZAWYA