Шольц назвав важливим спрямувати прибутки від заморожених активів РФ для озброєння України

Рішення про використання прибутків від заморожених російських активів є потужним меседжем для Володимира Путіна.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц перед початком саміту ЄС в четвер, передає кореспондент Укрінформу.

Німецький канцлер зазначив, що він з колегами обговорять під час цієї зустрічі дуже конкретні питання, зокрема, щодо підтримки України.

«Що стосується прибутків від заморожених російських активів, які нікому не належать і можуть бути використані ЄС... На мою думку, вони мають бути спрямовані насамперед на забезпечення необхідних Україні для її оборони озброєнь…Для мене важливо, щоб ми дали цим грошам чітке спрямування», - сказав Шольц.

Він назвав це сигналом Путіну: він помиляється, якщо думає, що партнери втомляться підтримувати України.

Канцлер назвав важливим проривом досягнуті в Парижі домовленості. Йдеться про те, що боєприпаси будуть закуповуватися не лише в Європі, де відбувається наразі розширення виробництва, а й по всього світу. Завдяки чеській ініціативі процес має відбуватися досить швидко. А завдяки засобам Фонду European Peace Facility амуніція також купуватиметься за межами Європи.

«Питання підтримки України ніколи не варто сприймати легковажно», - підкреслив Шольц. За його словами, залишається незмінно важливим те, що партнери повинні жорстокій агресії протиставити щось, чим можна підтримати Україну – фінансово, підтримкою бюджету, грошима на відбудову, але насамперед - постачанням зброї.

Канцлер нагадав про лідерство його держави в цьому питанні, яка надала або пообіцяла військову підтримку загалом на 28 млрд євро.

«Це дуже багато, але всі європейські країни мають зробити значний внесок», - зауважив глава уряду ФРН і додав, що бачить помітні кроки в цьому напрямку.

Шольц також назвав добрим посланням те, що ЄС просувається з процесом розширення.

Читайте також: Заморожені у Люксембурзі €6 мільярдів російських активів мають бути передані Україні - Шмигаль

Саміт ЄС проходить 21-22 березня. Україна є однією з основних тем зустрічі очільників держав і урядів.