Австрія хоче, щоб країни БРІКС вплинули на Путіна для досягнення миру

Канцлер Австрії Карл Негаммер заявив про необхідність залучення Бразилії, Індії та Китай для впливу на президента РФ з метою мирного врегулювання його війни проти України.

Як передає кореспондент Укрінформ, про це глава австрійського уряду заявив журналістам після засідання саміту щодо підтримки України у Парижі.

"Для таких нейтральних країн, як Австрія, це була можливість вказати на те, що зараз потрібні нові шляхи реагування на конфлікт. Що нам потрібно вийти за рамки Європейської Ради, що нам потрібно залучити країни БРІКС – Бразилію, Індію, Китай чи Південну Африку, наприклад, - на нашому шляху до того, щоб чинити на Путіна більший тиск і змусити його замислитися над питанням миру", - сказав він.

За словами Негаммера, у цьому питанні Австрія знайшла також союзників з-поміж інших європейських країн. "Це була не ізольована позиція нейтральних Австрії та Ірландії, а точно така ж позиція, наприклад, у Словенії, наших сусідів, а також Греції та інших", - сказав він.

Разом із тим, австрійський канцлер заявив на важливості подальшої підтримки України. "З одного боку, повна солідарність з Україною, а з іншого – створення рамкових умов для того, щоб вбивства припинилися", - заявив Негаммер.

За його словами, під час зустрічі ті країни, які й раніше надавали Україні військову підтримку наголосили на важливості її продовження, а група нейтральних країн запевнила у продовженні гуманітарної допомоги.

Читайте також: Чи здатна росія реалізувати свої амбіції та закріпити за собою провідну роль у БРІКС?

"Для нас, як для нейтральних країн, важливо й надалі розширювати гуманітарну допомогу. Але, перш за все, важливо також знайти інших союзників поряд з Європою і США, які також можуть вказати Путіну на те, що те, що він робить, є глухим кутом. Він не досягнув своїх стратегічних цілей, але має бути спосіб зупинити вбивства. І для цього потрібно, щоб такі союзники, як Індія, Китай і Бразилія, здійснювали цей вплив на Путіна", - заявив глава уряду Австрії.

Як повідомляв Укрінформ, президент Франції Еммануель Макрон на відкритті міжнародної конференції з підтримки України в Парижі заявив, що Європа має діяти швидше з огляду на зростання загрози безпеці з боку Росії, а також потрібен рішучий прорив у розумінні потреб України.

Фото: ÖVP