Німеччина очолить місію ЄС на Південному Кавказі

Німеччина як нейтральна сторона та як очільниця місії ЄС на Південному Кавказі надаватиме підтримку задля нормалізації ситуації в регіоні Нагірного Карабаху та запобігатиме можливим дестабілізуючим крокам з боку рф.

Про це заявила міністр закордонних справ держави Анналена Бербок на спільній з вірменським колегою Араратом Мірзояном пресконференції у Берліні, передає кореспондент Укрінформу.

«Німеччина перебирає керування, відповідальність у місії ЄС», - сказала Бербок, зауваживши, що Євросоюз чітко заявив, що є нейтральним спостерігачем.

За її словами, у місії буде значна кількість поліцейських і цивільних експертів з Німеччини.

ФРН на двосторонній основі надаватиме допомогу за кількома напрямками. Зокрема, йдеться про ідентифікацію і поховання тіл, виявлених у регіоні Нагірного Карабаху, розмінування та демаркацію кордону, а також у галузі кібербезпеки з огляду на «велику загрозу дестабілізуючого впливу з боку росії», зазначила Бербок.

Вона закликала до припинення блокади Лачинського коридору, що триває з середини грудня минулого року: «Це є обов’язком Азербайджану і росії».

Глава німецького зовнішньополітичного відомства підкреслила, що позиція Берліна полягає в підтримці суверенітету та територіальної цілісності обох сторін – Вірменії й Азербайджану. Вона також зауважила, що не має ілюзій щодо швидкого врегулювання 30-річного конфлікту навколо Нагірного Карабаху. Він може бути завершений виключно шляхом переговорів, медіатором яких наразі є глава Ради ЄС Шарль Мішель, підкреслила Бербок, додавши, що стабільність регіону відповідає інтересам Європи.

Читайте також: москва та дамаск мають забезпечити гуманітарні коридори через землетрус – Бербок

Як повідомлялося, глави МЗС країн Євросоюзу 23 січня домовилися відправити до Вірменії моніторингову місію, завданням якої є «підвищення довіри у прикордонних районах Вірменії та створення умов, які б сприяли нормалізації відносин між Вірменією та Азербайджаном». Місія погоджена на запит Єревана строком на 2 роки. Її співробітники патрулюватимуть територію вздовж міжнародно визнаного кордону Вірменії та моніторитимуть ситуацію на місцях.

Направлення місії ЄС у регіон викликало роздратування у росії, МЗС якої заявило, що поява у прикордонних районах Вірменії представників Євросоюзу призведе до геополітичного протистояння та загострить суперечності.

Останніми тижнями у Вірменії відбулися протести проти російського військового контингенту у регіоні.

Фото: @AuswaertigesAmt