Росія обрала Бельгію черговою мішенню для фейків - ЗМІ

Росія обрала Бельгію черговим об’єктом інформаційної атаки за допомогою фейкових повідомлень про нібито причетність країни до планування газової атаки в Сирії.

Про це пише бельгійське видання flandersnews.be.

«Російські та іранські сайти новин звинуватили Бельгію у плануванні газової атаки в Сирії. У повідомленнях наводяться висловлювання російського генерал-майора Купчишина, який заявив, що Бельгія планує хімічну атаку на півночі Сирії. За сюжетом, виданим в ефір російським каналом RT, такі дії Бельгія планує разом із Францією та хоче видати за атаку терористів Аль-Каїди”, - йдеться в публікації.

В самій Бельгії цю інформацію спростували, назвавши фейковими новинами.

Як зазначає бельгійське видання, російський генерал заздалегідь зробив висновок, що саме Росія буде звинувачена у здійсненні такої атаки. При цьому бельгійські експерти, на яких посилається flandersnews.be, визнають, що Бельгія вже тривалий час є «улюбленою» мішенню для російської дезінформації.

Читайте також: Фейк про українських “вагнерівців” готували під вибори — Золотухін

«Росіяни створюють димову завісу та звинувачують західні розвідувальні служби у здійсненні військових злочинів, намагаючись таким чином посіяти розгубленість. У минулому хімічна зброя була використана у Сирії незадовго до або невдовзі після оприлюднення такої дезінформації», - зазначає бельгійське видання.