Експерти ОЗХЗ прибули до Сирію розслідувати хіматаки під Алеппо

Фахівці Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) прибули до Сирії для розслідування можливого застосування хімічної зброї в Алеппо в листопаді 2018 року.

Про це заявила у вівторок, 8 січня, офіційний представник організації Депт Чоубей, повідомляє ТАСС.

За її словами, 24 листопада 2018 року ОЗХЗ отримала інформацію про можливе застосування хімічної зброї в Алеппо і "почала стежити за ситуацією".

У свою чергу гендиректор організації Фернандо Аріас "проінформував членів ОЗХЗ про можливий інцидент і закликав всі сторони, які володіють будь-якою інформацією з цього приводу, поділитися нею з Технічним секретаріатом".

"На початку грудня (2018 року) передова група була розміщена в Сирії для збору додаткової інформації. З цього моменту йдуть консультації з сирійською владою. Експерти Місії зі встановлення фактів застосування хімічної зброї в Сирії прибули в країну на початку січня", - доповіла Чоубей.

Читайте також: У ОЗХЗ підозрюють нову хімічну атаку в Алеппо

За її словами, фахівці ОЗХЗ "продовжать незалежно збирати і аналізувати інформацію і повідомлять про результати своєї роботи державам-учасникам Конвенції про заборону хімічної зброї".

Офіційний представник також запевнила, що "для забезпечення безпеки працівників ОЗХЗ приймаються всі необхідні заходи".

Раніше в ОЗХЗ відхилили пропозицію Росії позбавити організацію повноважень встановлювати винних у застосуванні хімічної зброї.

Читайте також: Канада вимагає притягти Сирію до відповідальності за хіматаки

Нагадаємо: 24 листопада 2018 року житлові райони Алеппо були обстріляні снарядами з отруйною речовиною, ймовірно, хлором. Після цього, за свідченнями сирійських лікарів, були госпіталізовані понад 70 осіб; інформаційне агентство SANA повідомило про 107 мирних жителів, доставлених у лікарні.

Загалом, журналісти стверджують про 106 хімічних атаках в Сирії в період з березня 2014-го по квітень 2018 року. Вони були нанесені після того, як президент Асад підписав Міжнародну конвенцію про заборону хімічної зброї та погодився знищити весь хімічний арсенал країни.