До відновлення енергетики України залучені державний і приватний сектори Литви - спікер Сейму

Ексклюзив

Литва активно сприяє відновленню Трипільської ТЕС, залучаючи державні та приватні компанії, а також розглядає постачання зрідженого газу в Україну через LNG-термінал у Клайпеді.

Про це заявив спікер Сейму Литви Юозас Олекас в інтерв’ю Укрінформу.

"З литовського боку існує дуже тісна співпраця між українським і литовським міністрами енергетики, які прагнуть залучити не лише державний сектор, а й приватний. Сьогодні ми відвідали ТЕС у місті Українка, зруйновану через російську агресію (Трипільська ТЕС, розташована у місті Українка Київської області, була повністю зруйнована внаслідок російського удару 11 квітня 2024 року – ред.). Частину допомоги з відновлення вже надали різні литовські компанії, і здійснюються зусилля, щоб залучити інших для відбудови або реконструкції станції", - сказав Олекас.

Він додав, що під час сьогоднішніх зустрічей з українськими урядовцями йшлося і про можливість використання литовського LNG-терміналу в Клайпеді для постачання зрідженого газу в Україну, адже забезпечення газом наразі є ключовим питанням.

Читайте також: Військова підтримка України продовжуватиметься на рівні не менше 0,25% ВВП - спікер Сейму Литви

«Ця тема обговорювалася в офісі прем’єр-міністра з міністром енергетики, де ми шукали способи покращити або використати цю можливість. Одним із варіантів є литовський LNG-термінал у Клайпеді для постачання зрідженого газу через Литву в Україну, адже забезпечення газом наразі є одним із ключових питань для України», - зазначив спікер Сейму Литви.

Як повідомляв Укрінформ, новий спікер Сейму Литви Юозас Олекас приїхав в Україну з першим візитом.