Демченко розповів про новий сервіс, де можна перевірити обмеження на виїзд з України
За добу сервісом Державної прикордонної служби «Особистий кабінет» вже скористались 41 тисяча осіб, з яких 270 отримали заборону.
Про це на брифінгу в Укрінформі повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.
Він нагадав, що відтепер перевірити обмеження, які можуть стосуватися людей щодо тимчасової заборони на виїзд з України можна через «Особистий кабінет», який розміщений на вебсайті ДПСУ.
«За 24 години роботи цього сервісу ним уже скористалася 41 тисяча громадян і близько 270 людей отримали для себе інформацію, що відносно них діє заборона на виїзд з України. Це може їм допомогти усунути в подальшому перешкоди – особливо для тих, хто має якісь борги, несплачені аліменти, погасивши їх, вирішивши питання з Державною виконавчою службою, яка в подальшому може зняти обмеження на виїзд з України», - сказав Демченко.
Він також розповів, від якої вікової групи надійшло найбільше запитів на сервіс «Особистий кабінет» за першу добу його роботи.
«Найбільше цей сервіс цікавив протягом доби людей у віці від 25 до 60 років, найбільше запитів надійшло саме від цієї вікової групи. Також бачимо зацікавленість людей у віці від 18 до 24 років. Є запити і від людей, які старші 60 років, це стосується і 70-річних, один запит був навіть від людини у віці понад 80 років. Тому раджу користуватися цим сервісом, якщо хтось має передчуття, що відносно нього може бути або рішення суду щодо заборони на виїзд з України або має якісь борги», - закликав Демченко.
Він також розтлумачив умови роботи сервісу «Особистий кабінет» і хто ним може скористатися.
«Це стосується тільки наявності заборон на виїзд, і таку інформацію можуть перевірити щодо себе лише громадяни України. Ця заборона на виїзд стосується винятково, яка накладена на підставі рішень суду або на підставі постанов Державної виконавчої служби України через несплату аліментів, штрафів або інших боргів, через які Державна виконавча служба може прийняти рішення щодо заборони виїзду будь-якому громадянину за кордон», - зазначив Демченко.
Він також зауважив, дані якої категорії громадян не відображаються в «Особистому кабінеті» ДПСУ.
«В даному кабінеті не відображаються дані щодо обмежень під час воєнного стану для чоловіків у віці від 18 до 60 років, а також осіб, які підпадають під дію постанови щодо правил перетину тих, хто обіймає посади на державній службі», - зазначив Демченко.
Як повідомляв Укрінформ, ДПСУ 19 травня запустила сервіс «Особистий кабінет», де можна перевірити обмеження на виїзд за кордон онлайн у реальному часі.