МОЗ не планує посилювати карантинні обмеження для невакцинованих

В Україні не планують вводити додаткові обмеження для невакцинованих громадян.

Про це сказав головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв'ю телеканалу "Дом", передає Укрінформ.

"Ми використовуємо постанову Кабміну № 1236, де чітко прописано можливості або обмеження для вакцинованих і невакцинованих громадян. Ми стимулюємо роботу бізнесу, який вакцинований. Стимулюємо роботу тих закладів, які готові промотувати вакцинацію, або тих, які готові перевіряти вакцинальний статус під час своєї роботи в "помаранчевій" або "жовтій" зоні. Більш жорсткі обмеження не плануємо застосовувати, і це досить важливо", — пояснив Кузін.

Він додав, що водночас Міністерство охорони здоров'я буде постійно оновлювати перелік установ або організацій, для працівників яких вакцинація є обов'язковою.

Читайте також: Рекордна кількість COVID-щеплень: Кузін заспокоює – вакцини вистачить

"У цьому напрямку ми користуємося ст. 12 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", бо розуміємо, що робота таких установ або закладів пов’язана з підвищеним ризиком інфікування працівників. Або ж ці заклади можуть належати до об’єктів критичної інфраструктури. Тобто, наприклад, хвороба декількох фахівців ключового напрямку може стати загрозою для роботи установи чи закладу", — зазначив санітарний лікар.

За його словами, завдяки вакцинації людина не тільки захищає своє здоров'я, але і отримує можливість "жити звичайним життям".

Читайте також: Пік COVID-захворюваності в Україні очікується з кінця жовтня – Кузін

"Вона не буде відчувати на собі якогось впливу "червоної" зони або якихось обмежень. Таким чином для людей створюються адекватні умови, безпечні умови перебування в громадських місцях або місцях громадського харчування", — пояснив Кузін.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні за добу 21 жовтня 269 666 людей вакциновано проти COVID-19. Одну дозу отримали 184 107 людей, повністю імунізовані - 85 559 людей.

Від початку вакцинальної кампанії щеплено 8 557 659 людей, з них отримали одну дозу – 8 557 657 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 6 829 174 людини (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 15 386 831 щеплення.