МОН встановило ліцензійне програмне забезпечення на 23 тис. комп’ютерів для шкіл

Компанія «Microsoft Україна» встановила ліцензійне програмне забезпечення на 23 тис. комп’ютерів для українських шкіл із 90-відсотковою знижкою.

Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба Міністерства.

«Для нас було важливим, щоб до шкіл надійшли комп’ютери, повністю готові до використання в навчальному процесі, і ми могли ефективно використати надану нам допомогу з Китаю. Саме тому було прийнято відповідальне рішення – закупити ліцензійне програмне забезпечення для кожного з цих комп’ютерів. У 2012 році вже був прецедент, коли КНР передало комп’ютери і їх доставили до шкіл як залізо, без встановлення операційної системи. В результаті деякі школи взагалі не використовували обладнання», – сказала Гриневич.

Зазначається, що закупівля програмного забезпечення, а також послуги з його встановлення здійснювалися через систему «Прозоро». Загальна вартість програм разом із послугою встановлення склала 10 млн гривень, що еквівалентно близько 10% від орієнтовної ціни аналогічних програмних продуктів. Тобто, як наголосили в Міносвіти, державі встановлення програмного забезпечення на 1 комп’ютер обійшлося менше ніж в 435 гривень.

Згідно з інформацією, наданою МОН компанією ТОВ «Майкрософт Україна», ринкова вартість аналогічного програмного забезпечення складає орієнтовно: настільна операційна система Windows – 189 дол. США(легалізатор та оновлення до Windows Professional), пакет офісних програмних засобів Microsoft Office Professional – 69 дол. на один рік, антивірусне програмне забезпечення IntuneOpen – 6,6 дол. на один рік.

«Таким чином, реальна вартість 23 тис. пакетів програмного забезпечення в понад 16 разів більша за суму, яка в результаті була сплачена. І це без урахування послуги зі встановлення на кожен з комп’ютерів», - підкреслили у МОН.

Як відомо, у рамках Меморандуму з МОН та програми «Партнерство в навчанні» «Майкрософт Україна» розвиває ініціативу «Формуй майбутнє» (Shape the Future), яка є єдиним підходом Microsoft до надання підтримки освітнім установам для впровадження комплексної цифрової стратегії підключення, цільовою аудиторією якої є учні та учителі.

Знижка до 90% ринкової вартості надається, зокрема, за умови підписання національної угоди. Такі продукти не є у відкритому доступі та надаються виключно для освітніх програм. Такий підхід у взаємодії з Microsoft вже багато років здійснюється у сусідніх країнах, наприклад, Болгарії, Угорщині, Румунії та Грузії, а також в інших країнах, та довів свою економічну і академічну ефективність.