До злочинної групи у Затоці входять прокурори, працівники СБУ та Нацполіції

У Затоці Одеської області триває спецоперація з припинення діяльності організованого злочинного угрупування (ОЗУ), яке займалося махінаціями із землею в курортній прибережній зоні і до якого входять місцеві чиновники, судді та працівники правоохоронних органів.

Про це повідомили у Нацполіції України з посиланням на главу МВС Арсена Авакова.

«До операції залучено понад 300 працівників Нацполіції та спецпризначенці КОРД. Департаментом захисту економіки та Департаментом внутрішньої безпеки Нацполіції, працівниками прокуратури та Службою безпеки України вже проведено близько 60 обшуків», - зазначив Аваков.

Повідомляється, що до складу злочинного угруповання, окрім чиновників місцевих органів влади, входять місцеві судді, прокурори, працівники СБУ та Нацполіції.

За словами Авакова операція проходить спільно з Управлінням з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури і головного управління «К» СБУ.

Обшуки проводяться в офісних приміщеннях та місцях проживання осіб, які  причетні до скоєння кримінальних правопорушень на території м. Києва, Київської, Одеської та Дніпропетровської областей.

Вже зафіксовано та внесено до матеріалів кримінального провадження більше 50 епізодів злочинної діяльності. Це і замах на вбивство, підпал баз відпочинку та санаторіїв з метою перерозподілу землі, а також факти прямого вимагання та інші злочини. Крім того, йдеться про маніпуляцію виборчим законодавством та організацію фіктивного голосування.

«Один з яскравих прикладів, напередодні голосування у селищі, де 1300 виборців, «прописували» ще по 750. Цей «електорат» і дав змогу прийти до влади ОЗУ», - зазначив Аваков.

Зловмисникам інкримінують вчинення злочинів, передбачених п’ятьма статтями Кримінального кодексу України, зокрема: ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації), ч. 2  ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем). ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 366 (Службове підроблення), ч. 4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) Кримінального кодексу України.