Львів знову звернувся до уряду щодо фінансування підвищення зарплат учителям

Львівська міська рада під час пленарного засідання вкотре звернулася до Кабінету міністрів з проханням посприяти у забезпеченні фінансування для виконання урядового рішення про підвищення оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, зокрема, у зверненні йдеться про припинення вилучення реверсної дотації з міського бюджету, а також про надання додаткових трансфертів з державного бюджету для реалізації рішення уряду.

За словами депутатки Львівської міськради Вікторії Довжик, у міському бюджеті планується 105 млн грн додаткових видатків на освітню галузь, однак цих коштів вистачить лише на перший квартал.

«Ми з вами сьогодні, коли будемо розглядати бюджет, передбачаємо частину цих додаткових видатків для освітньої галузі у розмірі 105 млн грн. Але це йдеться лише про перший квартал. Чи зможемо ми знайти такі додаткові кошти в наступні квартали? Це дуже складна ситуація. Але якщо ми не зможемо знайти, то змушені будемо обмежити видатки на інші програми і заходи, які ми в цій сесійній залі разом вирішили здійснювати», - зазначила Довжик.

Загалом, за її словами, для виконання рішення уряду щодо збільшення оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників Львівська громада має забезпечити додатково понад 700 млн грн.

«Отже, ми звертаємося ще раз до уряду і просимо розглянути питання зупинки вилучення реверсної дотації з наших міст, бо понад 2,3 млрд грн цього року вилучається з нашого бюджету, а також забезпечити додаткові трансферти з державного бюджету на виконання цієї постанови. Адже 142 стаття Конституції України говорить про те, що якщо уряд прийняв якесь рішення, то фінансувати це рішення також має державний бюджет», - наголосила депутатка.

Міський голова Львова Андрій Садовий своєю чергою заявив, що ця ситуація є прецедентом і потребує публічного обговорення на всіх рівнях.

«Тому що нам пропонують потратити за іншим призначенням кошти, які ми теоретично зарезервували для енергетичної стійкості. Питання енергетичної безпеки сьогодні є домінуючим. І ми не можемо ним нехтувати», - сказав мер.

Читайте також: В Україні бракує вчителів фізики, біології, хімії та математики - Міносвіти

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів ухвалив рішення про підвищення з січня 2026 року заробітної плати педагогічних працівників на 30%, а з вересня - ще на 20%.

19 лютого уряд спрямувавдодаткові дотації місцевим бюджетам на оплату праці в освітній і соціальній сферах у 2026 році.

Фото: Львівська міськрада