Третій день під українським прапором: у міськраді Ізюма розповіли про ситуацію в місті

У місті Ізюм наразі військові та правоохоронці проводять стабілізаційні заходи, над містом із 10 вересня майорять жовто-блакитні прапори, тому щойно дозволять військові, влада розпочне відновлювальні роботи.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав депутат Ізюмської міської ради Максим Стрельник.

«10 вересня завдяки ЗСУ над Ізюмом знову замайорів жовто-блакитний прапор України. Зараз ми бачимо відео і фото, що він з’являється на будинках, приміщенні міської ради, на найвищій точці в Харківській області – горі Крем’янець, 218 метрів над рівнем моря. А також ми бачимо, як наші ізюмчани виходять, загорнуті прапорами, з радістю до наших військових, вітають їх, дякують і хочуть їх чимось пригостити, щоб подякувати за звільнення з полону. Зараз ще в Ізюмі відбуваються стабілізаційні заходи, які проводять Збройні сили, СБУ, інші правоохоронні органи для того, щоб Генштаб уже офіційно зміг повідомити цю добру новину, на яку ми так довго чекали», - сказав Стрельник.

Міська влада Ізюма, яка весь час перебувала в Харківській області, чекає, коли військові та правоохоронці здійснять першочергові заходи та дозволять повернутися в місто. Підготовка до зими – першочерговий і дуже складний виклик через масштабні руйнування.

Читайте також: В Ізюмі російські військові кинули арсенали боєприпасів

«Більш ніж 80% всієї інфраструктури в місті зруйновано, це й приватні та багатоквартирні будинки, комунальні та промислові підприємства. Місто зруйноване, і найстрашніше, що попереду зима. Система опалення, якою користувалася більшість мешканців, зруйнована. Ці питанні, ці виклики будуть стояти перед міською владою, обласною військовою адміністрацією, і ми сподіваюся, що державна влада буде допомагати. Зараз треба швидко провести всі експертизи, проєктно-кошторисні роботи та розпочати відновлення міста», - сказав Стрельник.

Читайте також: Призначений загарбниками «мер» Ізюма втік із міста ще до наступу

Як повідомлялося, Ізюм загарбники заблокували на початку березня. З 6 березня тривали інтенсивні обстріли міста та авіаудари, вся інфраструктура міста знищена. Із 2 квітня місто було повністю захоплене.

Від початку вересня на Харківщині звільнено, за офіційними даними Генштабу, більше 40 населених пунктів.