У Львові провели унікальну реконструктивну операцію

Фото, відео

У Львові, щоб врятувати чоловікові ногу від ампутації, хірурги Першого медичного об’єднання вдалися до “free flap” операції: рану “закрили” 15-сантиметровим клаптем м'яких тканин, який взяли зі стегна пацієнта.

Про це у Фейсбуці повідомила пресслужба Першого ТМО Львова, передає Укрінформ.

«Такі операції в Україні вже виконували, однак це вперше пересадили клапоть такого великого розміру. Зробити це нашим хірургам допомагали британські колеги. Разом вони відділили 15-сантиметровий клапоть м’яких тканин зі стегна пацієнта та заповнили ним ушкоджену ділянку гомілки. Операція тривала близько 10-ти годин і завершилися успіхом: пересаджений флеп прижився, кровопостачання до нього відновилось», - йдеться у повідомленні.

Пацієнт - 40-річний Юрій зі Львова. До лікарні Св.Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова він потрапив зі складним відкритим переломом гомілки до якого уже додалася одна з найнебезпечніших інфекцій - анаеробна. Саме вона провокує некрози, тобто, відмирання тканин, аж до гангрени.

У Львові провели унікальну реконструктивну операцію / Фото: пресслужба Першого ТМО Львова

Лікарям вдалося зупинити інфекцію, однак разом з нею довелося видалити і “вбиті” тканини. Утворилася рана, яку терміново потрібно було заповнити, інакше - ризик подальшого відмирання і ампутація. Єдина можливість зберегти ногу в такій ситуації - мікрохірургічна “free flap” операція.

Зазначається, що аби відновити кровопостачання до пересадженої ділянки, лікарям довелося зшивати судини розміром з людську волосину. Ця методика - справжня знахідка для “медицини війни”.

«Запровадження нових технологій в хірургії, зокрема “free flap” операцій, дає шанс зберегти кінцівки, органи та частини тіла, запобігає ампутаціям кінцівок та суттєво покращує якість життя пацієнтів з воєнною травмою. Саме це є метою створення Національного центру реабілітації України», -додає пресслужба.

Читайте також: У Львові медики сформували 6-річній дівчинці з Волині штучний стравохід

Як повідомляв Укрінформ, у Львові відкриють Національний реабілітаційний центр, аналогів якому нема у Європі. За рік тут робитимуть 10 тисяч операцій та зможуть допомогти понад 50 тисячам українців, які постраждали від війни.