Україна має пакет пропозиції для зняття напруги у відносинах з Угорщиною - Сибіга

Київ має пакет пропозицій і готовий його обговорювати з Будапештом для покращення двосторонніх відносин.

Про це заявив глава МЗС України Андрій Сибіга перед початком засідання Ради ЄС із питань закордонних справ, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо пакет пропозицій і готові їх обговорювати з нашими угорськими партнерами, аби зняти з порядку денного питання, яке псувало й отруювало наші двосторонні відносини. Я переконаний, що ми маємо ці реалістичні пропозиції з нашого боку. Ми зацікавлені у встановленні двостороннього діалогу як на рівні очільників відповідних відомств, так і, безумовно, на рівні лідерів», - підкреслив Сибіга.

За його словами, після історичних виборів в Угорщині українська сторона вважає, що отримує нову динаміку на шляху України до повноправного членства в ЄС.

«По-перше, було розблоковано 90-мільярдний кредит. Це надзвичайно важливо для нашої макрофінансової стабільності в Україні, а також і для оборонних спроможностей, тому що ці кошти будуть спрямовані на закупівлю і виробництво дронів, а також підготовку до зими. Ми вже це неодноразово публічно стверджували і передавали відповідні сигнали відповідними каналами нашим угорським партнерам: ми відкриті до нової сторінки двосторонніх відносин», - наголосив очільник української дипломатії.

Він підкреслив, що є шанс на відкриття першого кластера, і після цього відкриття п'яти інших кластерів у переговорах щодо вступу до ЄС - це буде предметом його сьогоднішніх зустрічей з європейськими колегами у відповідних форматах.

Читайте також: Україна сприймає повернення коштів Ощадбанку як знак готовності Угорщини розвивати відносини - Сибіга

«Україна віддана реформам, і ми будемо продовжувати цей шлях. Але дуже важливо, щоб Європа це теж помічала, і були відповідні оцінки, а найкраща оцінка - це відкриття кластерів», - наголосив Сибіга.

Як передавав Укрінформ, новообраний прем'єр-міністр Угорщини Петер Мадяр 9 травня склав присягу.

Президент Володимир Зеленський привітав Петера Мадяра із призначенням та початком роботи на посаді Прем’єр-міністра Угорщини.