Україна й Австрія домовились посилити спільну роботу щодо повернення українських дітей із РФ

Фото

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час зустрічі у Відні з Президентом Національної Ради Австрійської Республіки Вальтером Розенкранцом обговорили посилення роботи щодо повернення українських дітей, викрадених Росією.  

Як передає Укрінформ, про це Стефанчук повідомив у Фейсбуці.

«Говорили про безпекову ситуацію та наслідки російських атак. Росія цілеспрямовано знищує енергетичну інфраструктуру й використовує холод як інструмент тиску, намагаючись зробити умови життя українців нестерпними. Почув запевнення у подальшій підтримці з боку Австрії та її парламенту», - зазначив Стефанчук.

Голова ВР підтвердив, що «Україна відкрита до ефективних переговорів, але наші «червоні лінії» незмінні - територіальна цілісність, суверенітет, незалежність і право самостійно визначати свій шлях».

Окремо вони порушили тему викрадених українських дітей - домовилися посилити спільну роботу в цьому напрямі.

Обговорили також гуманітарні проєкти: відбудову українських шкіл і дитячих садків як конкретний прояв солідарності австрійського народу з Україною.

Читайте також: Нідерланди виділяють €2 мільйони на пошук та повернення українських дітей із РФ

«Австрія залишається надійним партнером України, і ми щиро вдячні за всю надану підтримку, яка вже перевищила 350 млн євро», - наголосив Стефанчук.

Як повідомляв Укрінформ, Стефанчук і генеральний секретар ОБСЄ Ферідун Сінірліоглу під час зустрічі у Відні обговорили питання відновлення України та повернення викрадених Росією українських дітей.

Фото: Руслан Стефанчук / Фейсбук