У чеському уряді пояснили, чому прибрали прапор України перед будівлею
Перед будівлею уряду в Празі зняли український прапор, але запевнили, що це жодним чином не впливає на підтримку України з боку Чехії.
Про це у відповіді на запит Укрінформу заявили в пресслужбі уряду Чеської Республіки.
Там підтвердили, що відтепер перед будівлею уряду буде «стандартна комбінація прапорів», як це було раніше - прапори Чеської Республіки та Європейського Союзу. Водночас прапор України підніматимуть у дні значущих подій.
«Підтримка України, звичайно, не стосується того, чи висить український прапор перед будівлею», - підкреслила речниця уряду.
Вона додала, що дата початку повномасштабної російської агресії 24 лютого є саме такою «значущою подією».
Про зникнення українського прапора перед будівлею уряду в Празі стало відомо 7 січня. Його зняли без будь-яких заяв і пояснень.
Як повідомлялося, першою державною установою в Чехії, з якої було знято прапор України, стала нижня палата парламенту. Прапор особисто прибрав новий спікер Палати представників Томіо Окамура в перший же день після його обрання. Цю «акцію» він оприлюднив у соцмережі Х.
Українські прапори масово з’явилися в Празі та інших містах Чехії одразу після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Окрім урядових споруд та парламенту, їх масово розміщували на громадському транспорті, фасадах муніципальних будівель та у вікнах приватних осель на знак солідарності з українським народом.
Фото: Antonín Nádvorník