Зеленський назвав претендентів на посаду голови ОП, у списку - п'ять імен
Президент Володимир Зеленський заявив, що розглядає на посаду керівника Офісу Президента Дениса Шмигаля, Михайла Федорова, Сергія Кислицю, Кирила Буданова та Павла Палісу.
Про це глава держави повідомив журналістам, передає кореспондент Укрінформу.
«Що стосується голови Офісу Президента України, я провів консультації. Думаю, це країна це бачила, принаймні політичне середовище за цим слідкує. В мене є варіанти - міністр Шмигаль або міністр Федоров, але тут є виклик, тому що Рада повинна їх знімати перед тим, як будуть призначати. І тут не хочеться, щоб було як в цій грі, коли ти одну деталь витягнув і все розсипалось», - розповів Зеленський.
За його словами, серед претендентів на цю посаду також замміністра закордонних справ Сергій Кислиця, який «дуже допомагає в перемовному треку» та керівник розвідки ГУР МО Кирило Буданов і досвідчений військовий, заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса.
Він зазначив, що Офіс Президента важливий, але є і інші інституції. Зокрема, Зеленський припустив, що в Міністерстві цифрової інфраструктури багато молодих, розумних людей, «може Михайло і знайде альтернативу собі». «А ось що стосується Міністерства оборони - складніше, тому що весь бюджет - там, відповідальність - там, армія - там, на сьогодні це пріоритет номер один. І не впевнений, що Рада зможе знайти кандидатури разом з Кабміном», - зауважив глава держави, додавши, що тим не менше не варто скидати з рахунку ці кандидатури, бо «ці люди командні».
За його словами, серед претендентів на цю посаду - також заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця, який «дуже допомагає в перемовному треку», та керівник розвідки ГУР МО Кирило Буданов, і досвідчений військовий, заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса.
«Що стосується ще військових, це Буданов, керівник розвідки, і Паліса, який зам керівника офісу. Паліса дуже хороший військовий, він розбирається суто в цьому напрямку. Я впевнений, що він згодом розбереться і в таких речах, але поки що, мені здається, йому трішки не вистачає цього, і він буде відволікатися знову-таки, на війну», - сказав Президент.
Стосовно Буданова він теж відзначив кадрову проблему: «Буданов керує розвідкою, ГУР МО - важливий напрямок. Він може бути керівником офісу, як і кожна з цих кандидатур, але треба думати, тому що він все-таки займається розвідкою, значить, треба розуміти, хто буде замість нього в ГУР МО».
Як повідомляв Укрінформ, 28 листопада Володимир Зеленський звільнив керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, який раніше написав заяву про відставку. Відповідний указ глави держави № 868/2025 оприлюднено на сайті Президента.
Того ж дня детективи Національного антикорупційного бюро провели обшуки в Андрія Єрмака.
Фото архівне