Подоляк назвав умови для переговорів із Росією

Україна може піти на перемовини тоді, коли Російська Федерація зазнає глобальної поразки, тобто не буде домінувати у глобальних політичних процесах, добровільно відмовиться від ядерної зброї, а також коли її не будуть підтримувати інші авторитарні країни.

Про це повідомив радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк у ефірі телемарафону «Єдині новини», передає Укрінформ.

«Про що ми маємо з ними зараз говорити (з РФ в рамках переговорів - ред.) в позиції, коли вони не отримали тактичних, суттєвих поразок на полі бою? Про те, що ми готові дати їм час, щоб вони могли об'єктивно підготуватись до наступного етапу війни?», - зазначив він.

Подоляк акцентував, що «поки існує вертикаль суб'єкта Путіна», ціль РФ незмінна - тотальне знищення України, української державності, громадян України.

Читайте також: Заморожені активи РФ можна розглядати як першу виплату репарацій - Подоляк

«Якщо переговори починаються в моменті, коли Російська Федерація отримала певні тактичні поразки, коли ми побачимо соціальне напруження, побачимо ті чи інші внутрішні бунти, то тоді так, безумовно, переговори (можуть бути - ред.)», - пояснив радник Керівника ОП.

Від додав, що переговори ще є можливими, якщо одночасно з вищепереліченим Росія добровільно відмовиться від ядерної зброї, або ж у випадку, коли Російська Федерація зазнає глобальної поразки.

«Що таке глобальна поразка? Російська Федерація не зможе більше домінувати не тільки у Європі, а взагалі в глобальному політичному процесі. Російська Федерація не буде мати для цього ніяких ресурсів, не зможе використовувати те чи інше право, наприклад, право вето в Радбезі ООН, не буде мати підтримки низки інших авторитарних країн, тому що буде вважатись країною, яка програла війну», - пояснив він.

Посадовець зауважив, що цьому можуть передувати три важливі процеси.

«Перше - тактична поразка Росії в Україні. Друге - ефективна робота санкцій, коли європейські компанії остаточно залишать ринки Російської Федерації. І третя складова - коли в Росії на підставі всього цього почнуться процеси, які ми з вами бачили влітку 2023 року», - додав він.

Як повідомляв Укрінформ, Європейський Союз продовжує опрацювання нового пакету санкцій проти Росії у зв’язку із її агресивною війною проти України, та, як очікується, завершить цю роботу до другої річниці початку російського вторгнення.