Німеччина обіцяє докласти всіх зусиль для завершення війни, але умови визначатиме Київ

Німеччина докладатиме всіх зусиль на міжнародних майданчиках, де вона має вплив, для наближення миру в Україні, але формат такого миру має визначати Київ.

Про це заявив представник МЗС ФРН Крістоф Бургер на брифінгу в Берліні у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У всіх переговорах, які веде федеральний уряд з міжнародними партнерами, з іншими країнами, які мають вплив, само собою, постійно порушується питання, як можуть міжнародні актори разом завершити цю війну… Це є центральною зовнішньополітичною темою для Німеччини в ці часи. Тому ми постійно шукаємо можливості надання дипломатичної допомоги для завершення війни. Але щодо переговорів і їх форматів має вирішувати Україна, з нашої точки зору», - заявив Бургер.

Читайте також: У МЗС закликали уряд Німеччини відреагувати на наративи російської пропаганди в Deutsche Welle

За його словами, Німеччина вітає всі кроки, які сприяли б завершенню цієї незаконної загарбницької війни росії проти України, яка триває вже пів року.

Жертвою тут є Україна, вона використовує своє право на самозахист, «тому цілком зрозуміло, що те, коли, за яких умов і в яких форматах Україна буде готова до перемовин, має вирішувати вона сама», додав дипломат.

Бургер зазначив, що міністр закордонних справ Анналена Бербок обговорювала українську тематику з турецьким колегою в Туреччині, з китайським – на Балі (Індонезія), представниками країн, які мають вплив.

Читайте також: У Німеччині та Швеції не проти, щоб Україна застосовувала їхню зброю для повернення Криму

Представник німецького МЗС також згадав у контексті міжнародних зусиль заплановану зустріч керівників України, Туреччини та ООН у Львові. Під проводом Туреччини та ООН завершилися успіхом переговори щодо експорту українського зерна, зазначив він, додавши, що необхідно підтримувати такі зусилля, і Берлін «буде це робити, де може, адже це те, що стоїть на порядку денному».

Як повідомлялось, росія розпочала 24 лютого повномасштабну війну проти України. Після кількох раундів переговорів у перші тижні вторгнення наразі не ведуться жодні перемовини.