Україна працює над договором про гарантії безпеки, який не передбачає участі росії - Зеленський

Україна працює зі своїми міжнародними партнерами над договором про гарантії безпеки, який не передбачає участі росії.

Про це розповів Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю загальнонаціональному телемарафону, в якому він взяв участь разом зі своєю дружиною, повідомляє Укрінформ.

"Гарантії безпеки. Це важливий документ, важливий договір. І важливо, щоб він був не папірцем, а реальністю і допоміг нам у майбутньому... Сьогодні все дійшло до того, що цей договір передбачає коло держав-партнерів навколо України без росії. Гарантери безпеки без росії. Буча деякі речі змінила. Час змінює речі", – сказав Президент.

Він зазначив, що проєкт цього договору уже розроблено, хоча певні речі ще потребують узгодження. "Ми його (проєкт договору про гарантії безпеки - ред.) уже розробили. Дещо комусь подобається, дещо не подобається. Ми як українці багато хочемо, а вони як європейці забагато скептичні. Але десь посередині ми знайдемо відповідь. Бо нам важливо, щоб цей документ ратифікували парламенти усіх країн-гарантів", - зазначив Зеленський.

Окремо, за його словами, повинна бути двостороння розмова з президентом рф. Однак її проведення залежатиме також від того, як росія поводитиметься на тимчасово окупованих територіях і з захисниками Азовсталі.

"Що буде після того, коли ми це підпишемо, і який буде цей договір – ми подивимось, буде потім зустріч чи не буде, буде результат страшного Маріуполя, або ми зайдемо в Маріуполь, Волноваху тощо, і побачимо п'ять "Буч", не дай Боже… Може, й не буде після цього (зустрічі – ред.). Як вони поводять себе з маріупольцями… Сьогодні ми бачимо, вони знайшли форму, щоб ці люди (захисники Азовсталі - ред.) були живі, і вони їх вивезли. Далі буде обмін. Від результатів цих процесів також дуже багато залежить", – наголосив Зеленський.

Читайте також: Зеленський розповів, з ким домовлявся про виведення бійців з «Азовсталі»

Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого російська федерація розпочала новий етап війни проти України - повномасштабне вторгнення. Російські загарбники обстрілюють та бомбардують мирні міста й села України, катують і вбивають мирне населення. США, ЄС та інші країни ввели та продовжують запроваджувати санкції проти росії.

Останні очні переговори між українською та російською делегаціями відбулися 29 березня у Стамбулі. Українська делегація виступила тоді з кількома пропозиціями щодо припинення війни, серед яких - підписання міжнародного договору про гарантії безпеки для України.

Читайте також: Зеленський вважає, що оцінку йому як Президенту можна буде дати після війни

17 травня радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що переговорний процес із росією нині призупинено.