“Поштова” стала пам’яткою археології та історії національного значення

Кабінет міністрів схвалив зміну категорії пам’ятки "Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва" на Поштовій площі у Києві на категорію національного значення.

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Поштова Площа у місті Києві є унікальним осередком України-Руси. Пам’ятка надзвичайно цікава та цінна з археологічної та історичної точки зору, адже ці знахідки датуються Х-ХІ століттям. Ці фрагменти вулиць стародавнього Києва є свідченням нашої прадавньої історії. Міністерство культури з моменту виявлення пам’ятки підтримало ініціативу щодо надання цьому об’єкту статусу пам’ятки національного значення. Відтепер «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва», а в народі просто «Поштова» стала пам’яткою археології та історії національного значення. Дякую колегам по уряду за розуміння та підтримку цього важливого питання, а також небайдужій громаді Києва», – сказав міністр культури Євген Нищук.

Цю пам'ятку виявлено в процесі археологічних розкопок у І кварталі 2015 року. Вона розташована в історичному середмісті м. Києва, під сучасною Поштовою площею, що обмежується береговою лінією Дніпра, між проїжджою частиною Володимирського узвозу та вул. Боричів узвіз. Межі об’єкту з південного сходу поки не виявлено. Глибина залягання археологічного об’єкта починається з 2,5-8 м.

Читайте також: Сучасна Поштова площа є одним із ймовірних місць хрещення Русі — Клімкін

За результатами археологічних досліджень, здійснених у 2014-2017 роках Державним підприємством «Центр археології Києва» Інституту археології НАН України, об’єкт складається з дерев’яного настилу дороги, що вела від берегової лінії до центральної частини міста, фрагментів дренажної системи XVIII ст., виявлено горизонти культурного шару XI-XIII ст., що залягають на глибині 5,5-8 м, рештки вуличної забудови XII ст., яка відокремлена лінією парканів з напівколод. Крім того, зафіксовано будівлю, виконану у зрубній техніці, під нею будівлю XI ст., виконану за каркасно-стовповою конструкцією, досліджено залишки майстерні склороба XIII ст.

Обліковою документацією на пам'ятку археології її історична цінність визначена наступним чином: «Об’єкт дає нову інформацію про розвиток містобудування у середньовічному Києві. Завдяки унікальній збереженості дерев’яної забудови XI-XIII ст., характерної для середньовічних міст Київської Русі, є високоякісне джерело для вивчення та реконструкції історичного минулого столиці Київської Русі».