Пантелеєв: Ми вперше повернули теплокомплекс від приватної фірми до громади

У Київській міській держадміністрації вважають, що завдяки технічним заходам вдасться зменшити тепловтрати в мережі. 

Це дозволять знизити збитки комунального підприємства «Київтеплоенерго», яке надає у Києві послуги гарячого водопостачання і теплопостачання. Про це розповів заступник київського міського голови Петро Пантелеєв в інтерв'ю на сайті руху «Чесно». 

«Ми все ж розраховуємо на гнучкість тарифоутворення. Сподіваємося, що завдяки технічним заходам нам вдасться зменшити тепловтрати, які призводять до збитків. Звісно, потрібна підтримка міста для покриття певних касових розривів у діяльності підприємства. Потрібно погасити борг в майже 2,4 мільярда гривень, з них близько 1,9 мільярда заборгували кияни», - підкреслив Пантелеєв.

Він наголосив, що Київська адміністрація вперше за часів незалежності повернула теплокомплекс міста від комерційної компанії - ПАТ «Київенерго» Ріната Ахметова - до комунального підприємства громади.

«Ситуація, яка виникла цього літа (відсутність гарячої води - ред.), була спричинена саме переходом від надання послуг комерційною структурою до створення теплоенергетичної системи міста. Ми знайшли цивілізований, легітимний шлях, як уладнати це досить складне питання: звернення до суду, переговори, залучення Кабміну як координатора. За часів незалежності у столиці такого ще не було», - зазначив Пантелеєв.

За його словами, місту шляхом складних переговорів вдалося домовитися про те, щоб не віддавати мільярдні борги приватної компанії.

Читайте також: Як платити комуналку: для киян виклали покрокову інструкцію

«Що стосується перспективи, то вона є дуже непростою. Надання послуг гарячого водопостачання, особливо влітку, є збитковим. Собівартість приблизно вдвічі вища за чинний тариф. Розв'язання цієї проблеми може бути простим - банальне підвищення ціни на гарячу воду, але таке рішення навряд чи виконуватиметься», - зазначив заступник голови київського міського голови.

При цьому чиновник запевнив, що КМДА зробить усе можливе, аби стримати зростання тарифів для населення.