Україна у травні збільшила експорт м’яса птиці

Україна у травні 2026 року експортувала 43,6 тисячі тонн м’яса птиці, що на 7% більше, ніж у квітні.

Про це повідомляє Союз птахівників України за даними Держмитниці, передає Укрінформ.

«Український експорт м’яса птиці у травні 2026 року становив 43,635 тис.т., що на 7% більше ніж у квітні 2026 року (40,7 тис.т). Це рекордний місячний обсяг експорту за останні 5 років», - йдеться у повідомленні.

У галузевому відомстві зауважили, що зі збільшенням фізичних обсягів зросли і грошові надходженні від експорту на 10,7% і становили 93,6 млн дол. США.

В травні середня експортна ціна реалізації м’яса птиці збільшилась і становила 2,15 дол, що в першу чергу пов’язано з зміною асортименту експортованої продукції.

Загалом, у січні - травні 2026-го загальний експорт м’яса птиці становив 207,1 тис.т, що на 6,1% більше ніж за аналогічний період торік. Утім виручка від експорту скоротилася на 4,3 % і склала 437,1 млн дол. США.

Головними покупцями українського м’яса птиці за вказаний період стали Нідерланди (із часткою у 17,9%), Велика Британія (11,8%), Словаччина (10,2%) та ОАЕ (6,9%).

Частка експорту до країн ЄС за цей час від загального обсягу експорту склала 34,9% (69,7 тис. т), а у грошовому еквіваленті частка експорту до країн ЄС становила майже половину валютної виручки - 44,8%.

Читайте також: Експорт української кукурудзи сягнув 19,51 мільйона тонн

Експорт готових продуктів з м'яса птиці з України за п’ять місяців 2026 року становить 7,2 тис.тонн на загальну суму 24,4 млн дол. США.

Як повідомлялось, Грузія відкрила свій ринок для українських виробників м'яса та субпродуктів великої рогатої худоби.

Фото: dpss.gov.ua