Україна та Німеччина створять координаційний комітет у сфері надрокористування

Україна та Німеччина підписали меморандум про співпрацю у сфері геології та надрокористування, який передбачає створення спільного координаційного комітету з питань корисних копалин.

Як передає Укрінформ, про це повідомили у Міністерстві економіки, довкілля та сільського господарства.

Зазначається, що Меморандум про взаєморозуміння, спрямований на започаткування співпраці у сфері геології та надрокористування уклали Державна служба геології та надр України та Федеральний інститут геонаук та природних ресурсів Німеччини (BGR). 

Згідно з ініціативою, сторони створять українсько-німецький координаційний комітет, до якого увійдуть представники обох інституцій. Він визначатиме перелік спільних проєктів і координуватиме їх реалізацію.

«Підписання цього меморандуму започатковує новий етап українсько-німецької співпраці у сфері надрокористування. Для України це важливий крок до підвищення прозорості геологічних даних, розвитку мінерально-сировинної бази та створення умов для залучення інвестицій у галузь», - зазначив міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев.

Читайте також: Відновлення громад: у Мінрозвитку розповіли про меморандум із Німеччиною

Зокрема, серед ключових напрямів співпраці – проведення спільних геологічних досліджень і використання аналітики даних для відкриття та розробки родовищ, залучення стратегічних інвесторів через просування мінерального потенціалу України, а також модернізація геологічної інформації, включно з її цифровізацією, систематизацією та перекладом англійською мовою. 

Як повідомлялось, Україна та Німеччина домовилися поглибити співпрацю в лісовому, харчовому та сільськогосподарському секторах.

Фото: Мінекономіки