У 2024 році Росію чекають чергові пакети санкцій - політолог
У 2024 році Росію чекають нові пакети міжнародних санкцій, при цьому західним партнерам треба переглянути модель, за якою вони з одного боку фінансують та підтримують Україну, а з іншого – підживлюють бюджет війни, купуючи у РФ енергоносії.
Таку думку висловив директор програми практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай в ефірі Українського радіо, передає Укрінформ.
"У ЄС було ухвалене позитивне для нас рішення з приводу руху по кандидатству до ЄС, але було відкладене рішення про фінанси. Нам треба перелаштуватися так само, як і європейцям, адже вони сподівалися пакетами санкцій швидкими ударами по російській економіці та підтримкою України фінансами і зброєю відкинути агресію та досягти перемовин. Ворог сказав, що "ні, ми будемо брати вас довго", але тоді з’являються інші перспективи по нафті, газу, енергетиці, за рахунок чого Росія фінансує цей бюджет війни. Й світ у 2024 році теж буде робити кроки переформатування, адже вони самі однією рукою надають фінансування України, а іншою – фінансують бюджет війни. Відповідно, їм треба оцю другу "руку" самим собі обрубувати, й вони рухатимуться в цьому плані", - сказав експерт.
Він висловив переконання, що у 2014 році будуть ухвалені нові пакети санкцій проти РФ.
Водночас Солонтай зауважив, що українці мають навчитися відновлюватися, в тому числі й емоційно. "Ми маємо навчитися відновлювати свій настрій свою життєствердність, свою позитивність, доброту навіть в умовах, в яких ми є. Стає очевидно, що все це (війна - ред.) надовго, і в цих умовах, режимі ми все одно можемо навчитися підтримувати себе. І це не означає, що цей марафон ми не можемо пробігти", – констатує політолог.
Як повідомлялося, 1 січня набрала чинності повна заборона на прямий імпорт з Росії до Європейського Союзу непромислових природних і синтетичних алмазів, а також ювелірних прикрас із діамантами.
Відповідно до ухваленого у грудні 12-го пакета санкцій ЄС проти РФ, європейське ембарго на російські алмази, оброблені в третіх країнах, набуде чинності пізніше - з 1 березня до 1 вересня 2024 року.
Крім того, 12-й санкційний пакет ЄС передбачає посилення цінової стелі на російський експорт нафти в треті країни. Від європейських компаній вимагатимуть надавати докази того, що вони дотримуються «цінової стелі» на нафту з РФ, запровадженої країнами Заходу.