Альтернативна енергетика в зоні відчуження: У ДАЗВ розповіли про розташування об'єктів

Всі об'єкти інфраструктури, необхідні для реалізації проектів альтернативної енергетики в зоні відчуження, будуватимуться лише на тій території, яка не належить Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

Про це розповів голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук під час відкриття виставки «Людина VS Природа: пакт про ненапад» в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Територія, яка не потрапила до меж заповідника - це невеличка частина (зони відчуження - ред.), вона знаходиться в центрі заповідника. Саме на цій території розташовані всі інфраструктурні об'єкти: це і Чорнобильська станція, й інфраструктура поводження з радіоактивними відходами, тобто ті, що були побудовані, що будуються і ті, що ми плануємо побудувати. І альтернативну енергетику ми плануємо розвивати на цій невеличкій території", - заявив Петрук.

Він підкреслив, що наразі Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику належить 85% території всієї зони відчуження, а ті 15%, які не увійшли до нього, отримають статус спеціальної території промислового призначення.

"І ніяких зазіхань на Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник не буде", - наголосив Петрук.

Читайте також: В Україну надійшли контейнери для транспортування та зберігання радіоактивних відходів

Очільник ДАЗВ підкреслив, що всю свою діяльність із розвитку інфраструтури зони відчуження агентство буде здійснювати лише в межах чинного законодавства України.

Як повідомляв раніше Укрінформ, наприкінці 2018 року у Прип'яті на території Чорнобильської атомної електростанції було відкрито сонячну електростанцію. А в березні 2019 року стало відомо, що коштом уряду Іспанії на території ЧАЕС буде збудована ще одна сонячна електростанція.