У краєзнавчому музеї Рівного експонується виставка до Дня Української Державності
У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку «Духовний щит України», присвячену Дню хрещення Русі-України та Дню Української Державності.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Рівненська ОДА.
«У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку «Духовний щит України», присвячену Дню хрещення Русі-України та Дню Української Державності», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, виставка умовно поділена на дві частини.
Перша експозиція представляє сакральні пам’ятки XVII–XIX ст.: стародавні ікони, напрестольні та натільні хрести, плащаницю, факсимільну копію Пересопницького Євангелія. Серед експонатів – унікальні вишиті хоругви початку ХХ ст. у жовто-блакитних кольорах. Свого часу радянська влада їх вилучила з храму на Здолбунівщині через їхню національну символіку.
В іншій частині виставки – картини місцевих художників із зображеннями храмів Рівненщини.
Як наголосив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Павленко, символічно, що виставка передує Дню Української Державності, який відзначатимемо 15 липня. Ці експонати – не просто предмети мистецтва. Це промовисте свідчення глибокої історії, духовного спадку та сили, яка допомагає вистояти у найважчі часи й зберегти себе як націю.
Як повідомляв Укрінформ, у Рівному презентували факсимільне видання Дубенського Євангелія XVI століття, пам’ятку вдалося віддрукувати у межах проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину».