«Немає сюрпризів»: Зеленський розповів про ситуацію на Сумщині

Російські загарбники планують окупувати Сумщину, наразі в області утворилась "сіра зона".

Про це Президент Володимир Зеленський заявив на брифінгу, коментуючи ситуацію в Сумській області, передає кореспондент Укрінформу.

За словами глави держави, ще рік тому, на початку Курської операції, було зрозуміло, що російські війська розпочнуть наступ саме з Сумської області.

"Тут немає нічого нового. Військові знають, що їм робити, і роблять, що можуть. Тут немає сюрпризів. Ще понад рік тому, коли ми розпочинали Курський напрямок, ми вважали, що вони (війська РФ - ред.) почнуть саме з Сум... Це їхня була ідея, це не нова операція. Це просто ще одна хвиля наступу. І там, в Сумах, успіху у них немає. На жаль, є "сіра зона". Ви знаєте, зруйновані деякі села. Не в один день, це достатньо довгий процес, але росіяни цим (руйнуванням) займаються. Це їхня операція: окупація Сумщини, Харківщини", - заявив Зеленський.

Читайте також: Росія захоче говорити про перемир’я лише після поразки літнього наступу - французький експерт

Президент наголосив, що якби у росіян вистачало сил, "вони йшли б далі".

"Як ми і говорили, спочатку їхнім бажанням була вся ця лінія. Потім росіяни вирішили, що буде достатньо 340 км від кордону, але потім зменшили це до семи-десяти кілометрів. У них просто не вистає сил. Якби вистачало - вони йшли б далі. Саме тому вони відтерміновують всі ці заходи: щоб і санкцій не було, але і рішень не було... Тобто вони хочуть "заговорити" мир", - заявив Зеленський.

Читайте також: В Курській області росіяни переміщують техніку і облаштовують позиції для запуску дронів - Демченко

Як повідомляв Укрінформ, речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко заявив, що ворог намагається розширити напрямки просування на території Сумської області, використовуючи малі штурмові групи піхоти.