Президент звільнив одіозного Оберемка і ще двох суддів за порушення присяги

01.08.2016 19:18 586

На підставі подання Вищої ради юстиції Президент України Петро Порошенко звільнив трьох суддів у Донецькій та Київській областях за порушення присяги.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво глави держави.

Йдеться про суддів Донецького окружного адміністративного суду Наталію Мальцеву та Наталю Спасову, а також суддю Макарівського районного суду Київської області Владислава Оберемка.

У поданні ВРЮ зазначається, що у січні 2015 року Мальцева та Спасова зайняли посади у так званих судах на тимчасово окупованій території. "Такі дії згаданих суддів порушують Конституцію і закони України та підривають довіру до них, як носіїв судової влади України", - наголошується у поданні.

Що ж до судді Оберемка, то він у ніч з 27 на 28 лютого 2015 року, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, не виконав вимоги працівника ДАІ про зупинку транспортного засобу, а після того, як його зупинили, поводився агресивно, лаявся, відмовився надати документи на транспортний засіб і право керування ним, погрожував вогнепальною зброєю, ухилявся від проходження медичного огляду. Крім того, встановлено, що 15 вересня 2014 року під час розгляду у судовому засідання цивільної справи суддя Оберемко допустив порушення обов’язку забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справи, чим порушив присягу судді.

Як зазначається, іншими указами глава держави звільнив ще 11 суддів низки судів у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням чи про відставку, а також через закінчення строку, на який було призначено суддю.

Крім того, Президент підписав укази про переведення 5 суддів та призначення 27 суддів низки судів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-