
Профільний комітет Ради розглянув питання Довженко-центру
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув питання щодо збереження та розвитку Національного центру Олександра Довженка.
11 серпня 2023
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув питання щодо збереження та розвитку Національного центру Олександра Довженка.
21 липня 2023
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв наразі не бачить підстав, щоб голосувати у парламенті за відставку міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.
21 липня о 14:00 відбудеться брифінг на тему: "Законопроєкт про англійську мову: яких змін чекати?".
05 липня 2023
Народного депутата із фракції "Слуга народу" у ВРУ, голову Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, очільника української делегації в Парламентській Асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Микиту Потураєва призначили на посаду віцепрезидента ПА ОБСЄ.
29 червня 2023
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики планує переглянути норму про кінодублювання в законопроєкті "Про застосування англійської мови в Україні" (№9432).
03 травня 2023
Головними ризиками, які гіпотетично можуть становити загрозу для свободи слова в Україні, є теоретична втрата територій, економічні проблеми та перебудова медійного простору.
3 травня о 15:00 відбудеться брифінг на тему: "Свобода слова в Україні: сучасні виклики та загрози".
10 квітня 2023
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв вважає за необхідне пришвидшити процес ухвалення урядового законопроєкту щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій із центром управління в державі-агресорі.
10 квітня о 16.00 відбудеться брифінг на тему: «Розірвання договору оренди Києво-Печерської лаври та саботаж УПЦ МП щодо її звільнення – якими будуть подальші кроки влади в розв’язанні питання?».
07 квітня 2023
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики не підтримуватиме законопроєкт щодо послаблення використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.
16 грудня 2022
Ухвалений парламентом Закон «Про медіа» може бути змінений, якщо під час його застосування виявляться певні недоліки. Головне, що нині в документі прописані норми, які точно захищають права медіа, а також інтереси держави та суспільства.
15 грудня 2022
З ухваленням закону про медіа жодне ЗМІ не буде позбавлено ліцензії без рішення суду.
15 грудня о 16:00 відбудеться брифінг на тему: "Прийняття законопроєкту «Про медіа»".
24 листопада 2022
Парламентська асамблея ОБСЄ має призупинити членство делегації рф як держави-агресора, інакше Україна розгляне можливість призупинення свого членства у цій міжпарламентській організації.
23 вересня 2022
До законопроєкту «Про медіа» внесено 2350 правок.
25 серпня 2022
Новий закон про медіа пропонує низку «фільтрів» та дієвих механізмів контролю, які дозволять медіа нормально працювати.
23 серпня 2022
Відключення телеканалів "Еспресо", "5 канал" і "Прямий" від мережі Т2 пояснюється головним чином тим, що мовники не змогли між собою домовитися, і якби національних марафонів було два, то можна було б зманеврувати потужностями та всіх охочих залучити до марафону.
22 серпня 2022
Народні депутати обговорюють можливості захисту центральних та регіональних медіа, які постраждали від війни, і планують створити фонд для їхньої підтримки.
04 серпня 2022
Український законопроєкт про медіа вже має позитивні висновки Ради Європи, але до другого читання він буде удосконалюватися з урахуванням пропозицій європейських експертів.
02 серпня 2022
Поширення повноважень медіарегулятора на онлайн-медіа зумовлене світовою практикою, а також доцільне з погляду професійної конкуренції та етики.
2 серпня о 13.00 - брифінг на тему: “Як Україна виконуватиме вимоги Європейського Союзу щодо кандидатства в медіасфері”.
13 травня 2022
Україні потрібне цільове фінансування, щоб створювати культурні програми та заміщувати російський медійний продукт.
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв вважає за необхідне розглянути питання ефективності реалізації указу Президента, яким було введено у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 18 березня щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану.
російські військові цілеспрямовано нищать усю літературу українською мовою в тих чи інших наших населених пунктах.
Україна системно працює над тим, аби витіснити контрольовані росією медіа з просторів інших країн, для яких свобода слова має значення.
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики планує розглянути під час слухань роль церков у країні, особливо тієї, керівний орган якої знаходиться на території країни-агресора.
13 травня о 13:00 - брифінг на тему: «Протидія російській пропаганді».
20 квітня 2022
Керівництво держави працює над окремою програмою післявоєнного відновлення культурної спадщини України.
Понад 200 релігійних громад зробили заяви про перехід з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України за час повномасштабної російсько-української війни.
Після перемоги України у війні з російською федерацією законопроєкт «Про медіа» доведеться переписувати.