
Україні потрібні цільові програми, щоб заміщувати російський медійний продукт – Потураєв
Україні потрібне цільове фінансування, щоб створювати культурні програми та заміщувати російський медійний продукт.
13 травня 2022
Україні потрібне цільове фінансування, щоб створювати культурні програми та заміщувати російський медійний продукт.
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв вважає за необхідне розглянути питання ефективності реалізації указу Президента, яким було введено у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 18 березня щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану.
російські військові цілеспрямовано нищать усю літературу українською мовою в тих чи інших наших населених пунктах.
Україна системно працює над тим, аби витіснити контрольовані росією медіа з просторів інших країн, для яких свобода слова має значення.
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики планує розглянути під час слухань роль церков у країні, особливо тієї, керівний орган якої знаходиться на території країни-агресора.
13 травня о 13:00 - брифінг на тему: «Протидія російській пропаганді».
20 квітня 2022
Керівництво держави працює над окремою програмою післявоєнного відновлення культурної спадщини України.
Понад 200 релігійних громад зробили заяви про перехід з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України за час повномасштабної російсько-української війни.
Після перемоги України у війні з російською федерацією законопроєкт «Про медіа» доведеться переписувати.
14 січня 2022
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв вважає, що шанси ухвалення законопроєкту про створення Державного інформаційного концерну теле- і радіомовлення у чинній редакції невисокі.
17 листопада 2021
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики на засіданні в середу не планує розглядати питання відставки міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, оскільки ще не отримав відповідної заяви.
21 жовтня 2021
Гуманітарний комітет спільно з Міністерством культури та інформаційної політики розробляють зміни до закону, які дадуть змогу якісно змінити роботу національних музеїв, зокрема йдеться про залучення приватних інвестицій для створення необхідної туристичної інфраструктури.
Виділення коштів на «Велику реставрацію» для пам’ятки заповідника у Переяславі затримується через відсутність проєктно-кошторисної документації, розробку якої має профінансувати Міністерство культури та інформаційної політики.
21 вересня 2021
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики не підтримує скорочення видатків на культуру у проєкті державного бюджету на 2022 рік і наполягатиме на належному фінансуванні цієї сфери.
17 вересня 2021
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, народний депутат від парламентської фракції “Слуга народу” Микита Потураєв вважає, що парламентських кореспондентів, які упродовж року не відвідували Верховну Раду, можна позбавляти акредитації.
02 липня 2021
Комітет Верховної Ради з питань свободи слова вирішив позбавити акредитації до парламенту блогерку Ірму Крат, яка напередодні зірвала брифінг народних депутатів від фракції "Слуга народу", напавши на депутата Микиту Потураєва.
01 липня 2021
Блогерка Ірма Крат зірвала брифінг народних депутатів від фракції "Слуга народу" у Верховній Раді, напавши на голову Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутата від "СН" Микиту Потураєва.
17 червня 2021
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв попросив вибачення за свій вислів на адресу фракції "Опозиційна платформа - За життя".
14 червня 2021
Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики не планує розглядати поправки щодо скасування переходу на українську мову з 16 липня всіх фільмів і серіалів, які транслюються на телевізійних каналах.
Засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому нібито мали розглянути поправки щодо скасування переходу на українську мову з 16 липня усіх фільмів і серіалів, які транслюються на телевізійних каналах, не відбулося.
09 червня 2021
Поява забороненого в Україні фільму російського режисера Олексія Балабанова «Брат-2» на стрімінговій платформі Netflix є образою для України.
24 травня 2021
Створення загальнонаціональної цифрової телемережі МХ-7 повністю не вирішить питання з покриттям тимчасово окупованих територій українським телебаченням. Водночас ця телемережа знову забезпечить Україну системою екстреного сповіщення.
Створення загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Multiplex MX-7 для покриття цифровим сигналом українських телеканалів всієї території України, зокрема й прифронтових районів, є вирішуваним для держави завданням.
07 травня 2021
Українці мають відзначати і День пам'яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня.
29 квітня 2021
Національна комісія зі стандартів державної мови має усі необхідні важелі, аби уникнути кризи під час проведення конкурсів не лише на державну службу, а й інших категорій громадян, яким необхідно складати іспит на володіння українською мовою.
28 квітня 2021
Нова редакція законопроєкту "Про медіа" не буде передбачати можливість блокування Телеграм-каналів, оскільки це технічно безперспективна ідея.
Законопроєкт «Про медіа», доопрацювання якого завершується, передбачатиме застосування найсуворіших санкцій проти медіа за порушення положень розділу щодо обмежень, пов'язаних зі збройною агресією.
Усі законопроєкти щодо внесення змін у закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" треба відхилити.
Розробка законопроєкту «Про медіа», який парламент торік відправив на доопрацювання, перебуває вже на фінальному етапі, цю роботу має бути закінчено до середини травня.
Голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв анонсував нові обмеження проти контенту російського виробництва у законопроєкті "Про медіа".