Європейська агенція авіабезпеки попереджає про нові ризики для повітряного руху через війни та дрони
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на NOS.
“Європейська агенція авіаційної безпеки (EASA) попереджає, що безпека міжнародного повітряного руху все більше опиняється під тиском через збройні конфлікти, що обмежують повітряний простір”, - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що війна на Близькому Сході суттєво обмежує використання повітряного простору, що змушує авіакомпанії змінювати маршрути. Зокрема конфлікт з Іраном, який триває вже понад місяць, впливає на польоти між Азією та Європою, спричиняючи додаткові затримки та перебої.
Ситуацію ускладнює також війна Росії в Україні. Через це перевізники змушені користуватися вузькими та перевантаженими маршрутами, зокрема через Кавказ і Центральну Азію. Експерти зазначають, що концентрація літаків у обмежених повітряних коридорах підвищує ризики та ускладнює роботу диспетчерів.
В EASA наголошують, що додаткову небезпеку становить військова активність у зонах конфліктів, зокрема ракети та системи протиповітряної оборони. У деяких випадках це може призводити до повного закриття повітряного простору. Регулятор уже продовжив рекомендацію уникати польотів над Іраном, Ізраїлем та частинами Перської затоки щонайменше до 10 квітня.
Обмеження повітряного простору мають і економічні наслідки: рейси стають довшими, зростають витрати авіакомпаній і збільшується споживання пального.
Окрему увагу в агентстві приділяють загрозі з боку дронів. EASA закликає запровадити чіткі правила для реагування на безпілотники, які можуть заважати польотам. Наразі в багатьох випадках незрозуміло, хто має право втручатися та які засоби можна застосовувати.
За словами виконавчого директора EASA Флоріана Гільєрме, сучасні виклики дедалі більше нагадують гібридну війну. На цьому тлі в Європі вже зафіксовано кілька інцидентів з дронами, зокрема в аеропортах Копенгагена, Осло та Мюнхена.
Як повідомляв Укрінформ, Іран з 28 лютого, після початку операції США та Ізраїлю, здійснив щонайменше 5471 атаку ракетами і безпілотниками по американських базах і критичних об'єктах у 7 арабських країнах.