США, Гренландія та Данія розпочали нові переговори

США, Гренландія та Данія розпочали нові переговори

Укрінформ
За інформацією Міністерства закордонних справ Данії, між США, Гренландією та Данією розпочалися дипломатичні переговори, оскільки три сторони прагнуть вирішити дипломатичну кризу, спричинену заявами президента Дональда Трампа щодо арктичної території.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

Міністерство закордонних справ Данії в коментарі повідомило, що високопосадовці з Данії, Гренландії та США зустрілися в середу, щоб «обговорити, як ми можемо вирішити проблеми щодо безпеки в Арктиці, які непокоять США, поважаючи при цьому червоні лінії Королівства Данія».

Дипломатичні переговори відбуваються після кількох місяців напруженості між Данією та США, які є засновниками НАТО.

Раніше в середу держсекретар США Марко Рубіо заявив, що США проводять консультації щодо Гренландії, і що з цього питання відбудуться зустрічі на технічному рівні з посадовцями з Гренландії та Данії.

Як повідомляв Укрінформ, 21 січня, під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Дональд Трамп знову заявив про намір Сполучених Штатів домагатися контролю над Гренландією, при цьому пообіцяв не вдаватися до силових засобів для її захоплення.

Читайте також: Макрон висловив підтримку Гренландії інуїтською мовою

Пізніше він сказав, що його адміністрація веде переговори щодо угоди, яка забезпечить Сполученим Штатам «повний доступ» до Гренландії.

 Фото: pixabay

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-