У Європі зростає розуміння, що з адміністрацією Трампа співпрацювати неможливо - німецька експертка

У Європі зростає розуміння, що з адміністрацією Трампа співпрацювати неможливо - німецька експертка

Ексклюзив
Укрінформ
У Європі зростає розуміння неможливості нормальної співпраці на цьому етапі з новою адміністрацією Дональда Трампа.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловила відома в Німеччині експертка з питань безпеки Європейської ради з міжнародних відносин Яна Пульєрін.

«Я думаю, що в Європі існує дуже велике розуміння, і воно зростає, що з цією американською адміністрацією Трампа співпрацювати неможливо. І це те, що відрізняє її від першої адміністрації Трампа», - сказала експертка.

Вона зауважила, що раніше країни, особливо у Центральній та Східній Європі, розглядали як надійну безпекову гарантію присутність на своїй території американських військових і вважали, що Трамп «у принципі надійніший, аніж європейська гарантія безпеки». Та за останні місяці це сприйняття змінилося.

Експертка не вважає, що за період між першою і другою президентськими каденціями Трамп «радикалізувався». Скоріше, на її думку, змінилась сама Республіканська партія.

«Я вважаю, що Трамп за час свого першого мандата був непідготовленим і стримувався тими, кого тоді називали «дорослими у кімнаті». Коли він уперше прийшов до влади, Республіканська партія все ще була сповнена традиційних республіканців із традиційним республіканським розумінням зовнішньої політики… Це означає, що Америка змінилася, і люди з оточення Трампа дуже добре попрацювали: зараз у них є плани, є персонал. Це означає, що Трамп більше не обмежений, як це було під час його першого терміну, а має фактично розв'язані руки, і це дає йому можливість упроваджувати свою політику», - зазначила експертка.

Читайте також: Експертка: Трішки дивно, що про вихід США з перемовин заявила речниця Держдепу, треба дочекатися заяви Трампа

Пульєрін також відзначила наявність великого потенціалу для шантажу Європи з боку Вашингтона. Як приклад вона згадала призупинення надання Україні військової допомоги та розвідданих, щоб змусити Київ піти на поступки. Якщо американці захочуть змусити до якоїсь угоди, яку вони безумовно хочуть проштовхнути в Європі, вони можуть пригрозити, приміром, переглянути заяви, які готують для саміту НАТО, вважає Пульєрін.

Як повідомлялося, віцепрезидент США Джей Ді Венс через кілька днів після вступу на посаду Дональда Трампа виступив на Мюнхенській безпековій конференції з промовою, з якої європейські політики зрозуміли, що Сполучені Штати більше не є такими беззаперечно відданими партнерами Європи. Заяви щодо Гренландії, планів зменшити присутність у Європі американських військ, позиція Вашингтона по Україні посилили це враження.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-