Адміністрація Трампа почала масово звільняти працівників сфери охорони здоров'я - Reuters

Адміністрація Трампа почала масово звільняти працівників сфери охорони здоров'я - Reuters

Укрінформ
Адміністрація президента США Дональда Трампа у вівторок почала звільнення 10 тис. співробітників в американських установах охорони здоров'я, що є частиною плану Трампа та Ілона Маска щодо скорочення федерального уряду.

Про це Reuters повідомили кілька джерел, передає Укрінформ.

Скорочення торкнулися агентств при Міністерстві охорони здоров'я і соціальних служб, включаючи Управління з продовольства і медикаментів (FDA), Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) і Національні інститути охорони здоров'я (NIH).

Міністр охорони здоров'я Роберт Ф. Кеннеді-молодший назвав ці скорочення, які разом з іншими нещодавніми звільненнями зменшать загальну чисельність персоналу з 82 тис. до 62 тис., необхідними для оптимізації роздутого бюрократичного апарату.

Читайте також: Міністерство освіти США скоротить половину працівників

Однак, як зазначає видання, вони включають звільнення провідних науковців, які здійснюють нагляд за громадським здоров'ям, дослідженнями раку та затвердженням вакцин і ліків, що викликає занепокоєння щодо того, як США реагуватимуть на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоров'я, такі як спалах кору та поширення пташиного грипу, що тривають нині.

Серед звільнених у FDA, яке вважається головним світовим регулятором у сфері лікарських засобів, – Пітер Штайн, директор управління нових лікарських засобів. Він подав у відставку у вівторок, коли йому пригрозили звільненням, повідомило джерело. Було також звільнено Брайана Кінга, керівника відділу центру тютюнових виробів FDA, та Пітера Маркса, високопосадовця FDA, який займався питаннями вакцин.

Читайте також: Адміністрація Трампа оголосила про звільнення 1600 співробітників USAID

За даними джерел, охорона заборонила вхід деяким співробітникам в офісну будівлю всього через кілька годин після того, як вони отримали повідомлення про звільнення.

Звільнені співробітники отримали електронні листи, в яких повідомлялося, що їх відправляють в адміністративну відпустку. Одне з джерел повідомило, що відпустка обумовлена вимогою профспілки про повідомлення за 60 днів.

Як повідомляв Укрінформ, група європейських країн розробляє стратегію переманювання науковців зі Сполучених Штатів у відповідь на скорочення американським урядом витрат на освіту та дослідження.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-