Святий Престол підтвердив свою позицію щодо залучення всіх сторін до мирного врегулювання в Україні

Святий Престол підтвердив свою позицію щодо залучення всіх сторін до мирного врегулювання в Україні

Укрінформ
Святий Престол і особисто Папа Римський Франциск закликають міжнародне співтовариство долучитися до вирішення гуманітарних та політичних проблем, пов’язаних з війною.

Також вони вважають, що досягнення справедливого та стійкого миру в Україні є можливим лише за умови залучення всіх сторін конфлікту.

Про це сьогодні під час виступу у рамках другого дня роботи Саміту миру, який відбувається у швейцарському курортному містечку Бюргеншток, заявив державний секретар Святого Престолу італійський кардинал П'єтро Паролін, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Перед фактом війни та її трагічних наслідків важливо ніколи не здаватися, а продовжувати пошук шляхів для завершення конфлікту з добрими намірами, довірою та креативністю. Це те послання, яке Папа Франциск передає главам держав у його закликах до миру в України. Важливо повторити, що єдиним засобом для досягнення дійсно стабільного і справедливого миру є діалог між всіма сторонами, що до нього долучені», - наголосив кардинал.

Представник Святого Престолу висловив надію, що дипломатичні зусилля, які наразі були запропоновані Україною та були підтримані великою кількістю країн, будуть надалі посилені, щоб досягти результатів, на які заслуговують принесені жертви та буде відкритим весь світ.

Він зазначив, що Святий Престол бере участь у конференції як спостерігач та приділяє особливу увагу повазі до міжнародного права та гуманітарних питань.

«Святий престол прихильний справі сприяння репатріації дітей і звільненню полонених, особливо тяжкопоранених солдатів і цивільних осіб. Возз’єднання підлітків з їх родинами або опікунами має бути головним завданням для всіх сторін, і будь-яка експлуатація цієї ситуації є неприйнятною», - наголосив дипломатичний представник Ватикану.

Читайте також: Зеленський зустрівся з Папою Римським

Він нагадав, що всі наявні міжнародні канали мають використовуватися для розв'язання цих гуманітарних питань. Святий Престол бере участь як спостерігач у роботі Міжнародної коаліції з повернення українських дітей з Росії. Крім того, він продовжує прямі контакти як з Україною, так і з російською владою з метою розробки додаткових механізмів вирішення конкретних випадків, за підсумками візиту кардинала Маттео Дзуппі до Києва та Москви.

Паролін висловив занепокоєння Святого Престолу періодичними повідомленнями про недотримання вимог Женевських конвенцій у ставленні до військовополонених та цивільних в’язнів, та труднощі у створенні за участю Міжнародного комітету Червоного Хреста спільної медичної комісії, яка зможе оцінити стан ув’язнених та військовополонених, які потребують негайної медичної допомоги.

Кардинал зауважив, що, незважаючи на всі виклики, Святий Престол залишається відданим встановленню регулярної комунікації з владою України і Росії, та готується надавати допомогу в імплементації потенційних посередницьких місій.

Читайте також: Вселенський патріарх на Саміті у Швейцарії: Наш спільний обов’язок - захищати мир

«Від Імені Папи Франциска, я хочу підтвердити його персональну близькість до страждань українського народу, та його непохитні зобов’язання для (досягнення) миру», - додав кардинал.

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток сьогодні, 16 червня, продовжується перший Саміт миру, за участі 101 делегації від країн світу та міжнародних організацій.

Фото: МЗС Швейцарії

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-