Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

Президент США має скоординувати конфіскацію російських активів під час Саміту G7

Президент США має скоординувати конфіскацію російських активів під час Саміту G7

Укрінформ
50-й Саміт G7 надає Президенту США можливість змістовно скоординувати з іншими лідерами G7 відповідні багатосторонні заходи

Після тривалого політичного застою в США, який затримував критично важливу військову допомогу Україні та спонукав Кремль посилити знищення України, Конгрес США прийняв, а 24 квітня 2024 року Президент США підписав закон під назвою Rebuilding Economic Prosperity and Opportunity for Ukrainians Act, відомий також як REPO for Ukrainians Act.

У цьому Законі чітко зазначено, що: «Російська Федерація несе міжнародно-правову відповідальність за свою агресію проти України і відповідно до міжнародного права має припинити свої міжнародно-протиправні дії. Через це порушення заборони на агресію згідно з міжнародним правом Сполучені Штати мають законне право вживати контрзаходи, які є пропорційними та спрямованими на спонукання Російської Федерації виконувати свої міжнародні зобов’язання».

Пропорційні контрзаходи, передбачені в законі REPO for Ukrainians Act включають арешт, конфіскацію та передачу Україні суверенних активів Росії за кордоном, які були заморожені владою США у відповідь на повномасштабну війну Росії проти України.

Загальна сума суверенних активів Росії, заморожених у всьому світі, становить близько 300 мільярдів доларів США. Від 4 до 5 мільярдів доларів США цих активів перебувають під юрисдикцією США.

Закон REPO for Ukrainians Act також передбачає, що для арешту, конфіскації та передачі Україні будь-яких заморожених російських активів під юрисдикцією США Президент США повинен спочатку подати сертифікат до відповідного комітету Конгресу, у якому зазначено, що «Президент змістовно скоординував з лідерами G7 вжити багатосторонні заходи відносно будь-якого арешту, конфіскації, надання чи передачі російських суверенних активів на користь України».

50-й Саміт G7, який відбудеться в Італії з 13 по 15 червня 2024 року, надає Президенту США можливість змістовно скоординувати з іншими лідерами G7 відповідні багатосторонні заходи, щоб арештувати, конфіскувати та передати Україні заморожені суверенні активи Росії за кордоном.

Президент США тепер має скористатися цією можливістю, щоб забезпечити повне виконання мети закону REPO for Ukrainians Act, спонукаючи Росію припинити її повну війну проти України та гарантуючи, що Росія повністю компенсує Україні величезну шкоду, яку вона завдала. Для цього Захід має арештувати, конфіскувати та передати Україні – не лише прибутки, отримані від російських суверенних активів, заморожених у всьому світі, – але й самі активи.

Уряд України, Група Світового банку, Європейська Комісія та ООН оцінили наприкінці 2023 року загальну вартість реконструкції та відновлення України протягом наступного десятиліття в 486 мільярдів доларів США.

Тверда заява під час Саміту G7 про те, що скоординований план буде реалізовано незабаром, щоб арештувати, конфіскувати та передати Україні суверенні активи Росії, заморожені у всьому світі, а не лише прибутки, які вони приносять, дасть значний імпульс Саміту заради миру в Україні, який одразу після Саміту G7 відбудеться у Швейцарії 15‑16 червня 2024 року.

Це також надішле чіткий сигнал Росії, що вона не може продовжувати знищувати Україну безкарно і що Росія відповідатиме за свої колосально руйнівні дії в Україні.

Зрештою, арешт, конфіскація та передача Україні суверенних активів Росії, заморожених у всьому світі, зменшить фінансовий тягар, який стоїть перед Заходом, включаючи США, у відбудові України.

Евген Чолій, президент Громадської організації «Україна-2050», Почесний консул України в Монреалі, президент Світового Конґресу Українців (2008-2018)

*   *   *

Громадська організація (ГО) «Україна-2050» є неприбутковою організацією, заснованою, щоб сприяти втіленню в життя за час одного покоління – до 2050 року – стратегії сталого розвитку України, як повністю незалежної, територіально цілісної, демократичної, реформованої та економічно конкурентоспроможної Європейської держави.

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-