Суд дозволив Ассанжу оскаржити рішення про екстрадицію до США

Суд дозволив Ассанжу оскаржити рішення про екстрадицію до США

Укрінформ
Високий суд Лондона у понеділок, 20 травня, постановив, що засновник Wikileaks Джуліан Ассанж може продовжувати оскаржувати свою екстрадицію до США.

Про це повідомляє ВВС, передає Укрінформ.

Суд постановив, що гарантії США у його справі є незадовільними, і він отримає право на повноцінне апеляційне слухання. Таким чином Ассанжу було надано дозвіл на оскарження рішення про його екстрадицію до США, де він може постати перед судом за витік військової таємниці.

Ассанж, який зараз перебуває у в'язниці Белмарш, тепер матиме кілька місяців на підготовку своєї апеляції, яка стосуватиметься того, чи захистять американські суди його право на свободу слова як громадянина Австралії.

Адвокати Ассанжа стверджують, що справа проти нього є політично мотивованою.

Сьогодні вранці у короткому рішенні двоє старших суддів заявили, що подання США були недостатніми і дозволили Ассанжу подати апеляцію у Великій Британії, пише Reuters.

Читайте також: Провідні світові ЗМІ закликали уряд США амністувати Ассанжа - NYT

У березні Високий суд тимчасово дозволив 52-річному Ассанжу подати апеляцію за трьома підставами. Це дало можливість США надати гарантії того, що вони не будуть домагатися смертної кари Ассанжу і дозволять йому покладатися на право на свободу слова згідно з Першою поправкою до Конституції під час судового розгляду.

Як повідомляв Укрінформ, Джуліан Ассанж – австралійський журналіст, у 2006 році заснував сайт WikiLeaks, на якому були розміщені секретні матеріали про корупцію, шпигунство, воєнні злочини, дипломатію тощо. Ассанжу висунуто 18 обвинувачень, зокрема у змові з метою зламу урядових комп'ютерів та порушенні закону про шпигунство. У Сполучених Штатах йому загрожує до 175 років в'язниці за обвинуваченням у шпигунстві.

WikiLeaks здобув міжнародну популярність у 2010 році, коли опублікував відео про атаку гелікоптера Apache у 2007 році американськими військами у Багдаді, унаслідок чого загинули 11 осіб, серед яких двоє журналістів Reuters.

Читайте також: Парламент Австралії закликав США та Британію звільнити Ассанжа

Після цієї гучної публікації сайт опублікував сотні тисяч інших засекречених файлів, оприлюднивши інформацію, яка часто ставила Вашингтон у незручне становище.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-