Після закону про «іноагентів» правляча партія Грузії хоче створити базу даних «причетних до насильства»

Після закону про «іноагентів» правляча партія Грузії хоче створити базу даних «причетних до насильства»

Укрінформ
Правляча партія «Грузинська мрія» створить базу даних, у якій розміщуватиме інформацію про осіб, «причетних до насильства, погроз і шантажу», а також про тих, хто «публічно схвалює такі дії».

Як передає Укрінформ, про це оголосив спікер грузинського парламенту Шалва Папуашвілі, повідомляє News Georgia.

«Ця база даних буде розміщена на спеціальному вебсайті і буде загальнодоступною та прозорою для громадян Грузії. Стосовно цих осіб будуть застосовані усі заходи в рамках Конституції і закону з метою запобігання порушенням, насильству і погрозам», – заявив Папуашвілі.

Зазначається, що, ймовірно, ця база даних буде відкрита одночасно зі списком «організацій, які проводять інтереси іноземної сили» після ухвалення та вступу в дію закону про «іноагентів».

Як пише Эхо Кавказа, Папуашвілі також стверджує про тиск на спортсменів та діячів культури і згадав про опозиційний «Національний рух».

«Важлива моральна оцінка кампанії, яку розгорнув «Національний рух», кампанії ненависті, погроз, шантажу, тиску як на окремих осіб, так і на членів їх родин», – заявив спікер.

Водночас зазначається, що противники закону про «іноагентів», зокрема учасники акцій протесту, повідомляють, що їм досі телефонують люди з невідомих номерів і, використовуючи нецензурну лексику, вимагають пояснити, чому законопроєкт про «іноагентів», який просуває «Грузинська мрія», є поганим.

Читайте також: Закон про «іноагентів»: Канада закликає владу Грузії поважати право на мирний протест

Як повідомлялося, грузинський парламент 1 травня схвалив закон «Про прозорість іноземного впливу» у другому читанні. Президент країни Саломе Зурабішвілі раніше пообіцяла ветувати документ, якщо він буде ухвалений у третьому читанні. Водночас правляча партія «Грузинська мрія» має достатню кількість голосів для подолання президентського вето.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-