Темою зустрічі в Білому Домі буде «передвоєнна ситуація» у світі - Туск

Темою зустрічі в Білому Домі буде «передвоєнна ситуація» у світі - Туск

Укрінформ
Спільна зустріч президента і прем’єр-міністра Польщі Анджея Дуди і Дональда Туска з главою Білого Дому Джо Байденом відбудеться не з нагоди 25-річчя вступу Польщі до НАТО, а через “передвоєнну ситуацію” у світі.

Про це Туск заявив у інтерв’ю для TVN24, передає Укрінформ.

“Сьогодні ці зустрічі і наш спільний з президентом Дудою візит до США не тому, що це ювілей (25-річчя вступу Польщі до НАТО – ред.). а тому, що для когось це воєнна ситуація, а для всього світу – передвоєнна”,- підкреслив Туск.

Водночас він назвав символічним візит до США, оскільки попри гострий політичний конфлікт в Польщі, у питаннях безпеки, ставлення до Росії, України, щодо трансатлантичних зв’язків польська влада й опозиція говорять одним голосом.

Туск підкреслив, що хотів би, аби інші союзники, зокрема США, могли про себе так само сказати: що незважаючи на результати виборів і те, хто перебуває при владі, солідарність в межах НАТО збережеться.

“Я хотів би про це сьогодні доволі чітко почути від президента (Байдена – ред.)”,- підкреслив Туск.

Він зазначив, що Польща зараз “не перебуває під безпосередньою загрозою”, але визнав, що в минулому траплялися “інциденти, особливо у повітрі”.

“Немає сумніву, що Росія не є і не буде миролюбною щодо Заходу, щодо НАТО, особливо щодо східного флангу НАТО, включаючи Польщу. Але все одно виглядає дуже малоймовірним, що Росія наважиться вступити у відкритий конфлікт з НАТО”,- підкреслив Туск.

Утім він не виключив агресії Росії проти НАТО у випадку, якщо Північноатлантичний альянс “практично перестане функціонувати”.

Туск підкреслив, що зараз усі концентруються на тому, щоб не реалізувався “чорний сценарій” в Україні. За його словами, напередодні він мав декілька розмов з представниками американської адміністрації, які відповідають за безпеку США.

“Усі насамперед зосереджені на тому, щоб CША розблокувати гроші для України”,- підкреслив глава польського уряду.

На думку прем’єра РП, сьогодні є “відповідна атмосфера, щоб мобілізувати один одного та інших партнерів для допомоги Україні".

Читайте також: Країни НАТО повинні збільшити витрати на оборону до 3% ВВП - Дуда

“Щоб ми не припускали, що цей поганий сценарій (в Україні – ред.) реалізується”, - підкреслив Туск.

Як відомо, у вівторок у Білому Домі відбудеться зустріч президента США Джо Байдена з президентом і прем’єр-міністром Польщі Анджеєм Дудою і Дональдом Туском.

25 років тому, 12 березня 1999 року, Польща разом з Чехією і Угоршиною стали членами НАТО.

Фото: РАР

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-