У Словаччині пройшли чергові мітинги проти уряду Фіцо

У Словаччині пройшли чергові мітинги проти уряду Фіцо

Укрінформ
У четвер по всій Словаччині активізувалися масові вуличні протести проти плану прем’єр-міністра Роберта Фіцо щодо внесення змін до кримінального кодексу країни.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Associated Press.

Багатотисячні мітинги пройшли у четвер в 31 місті країни. За словами організаторів, протести також відбулися в інших країнах, де проживають словаки, зокрема у Чехії, Польщі, Франції, Норвегії, Ірландії, Бельгії та Люксембурзі.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова різко розкритикувала запропоновані урядом Фіцо зміни і заявила, що готова оскаржити законопроєкт у Конституційному суді.

Читайте також: У Хорватії журналісти вийшли на протест - обурені можливою забороною кримінальних розслідувань

Як повідомлялося, план, схвалений коаліційним урядом Фіцо, передбачає ліквідацію спеціальної прокуратури, яка займається такими серйозними злочинами, як хабарництво, організована злочинність та екстремізм. Ці справи хочуть передати регіональним прокуратурам, які не займалися такими злочинами протягом 20 років. Заплановані зміни також передбачають пом'якшення покарань за корупційні та деякі інші злочини, включаючи можливість умовного засудження, а також значне скорочення строків давності.

25 січня правляча коаліція проголосувала за використання прискореної парламентської процедури для ухвалення змін. Це означає, що законопроєкт не буде розглядатися експертами та іншими особами, які зазвичай беруть участь у звичайних законодавчих процедурах. Також коаліція проголосувала за те, щоб обмежити обговорення в першому з трьох парламентських читань. Опозиція засудила цей крок.

Пізніше того ж дня в країні та за кордоном відбулися масові протести проти запропонованих змін.

Фото: TASR

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-