Іран звільнив двох журналісток, ув'язнених за висвітлення смерті Махси Аміні

Іран звільнив двох журналісток, ув'язнених за висвітлення смерті Махси Аміні

Укрінформ
Влада Ірану випустила з в’язниці двох жінок-журналісток, ув'язнених більше як рік тому за висвітлення смерті Махси Аміні, що викликало загальнонаціональні протести.

Про це повідомляє BBC, передає Укрінформ.

За даними іранських ЗМІ, 31-річна Нілуфар Хамеді та 36-річна Елахе Мохаммаді були звільнені під заставу у розмірі 200 000 доларів, і жінкам заборонили залишати країну.

Двох журналісток заарештували невдовзі після початку протестів через смерть Махси Аміні і звинуватили у співпраці з урядом США та змові проти національної безпеки.

Вони були засуджені до 13 і 12 років ув'язнення відповідно.

Хамеді, яка працювала в реформістській газеті "Шарг", повідомила про смерть Аміні. Вона сфотографувала батька і бабусю Аміні, які обіймалися після того, як дізналися про смерть доньки, і розмістила фото в Інтернеті з підписом: "Чорна сукня жалоби стала нашим національним прапором".

Мохаммаді, яка працювала в реформістській газеті "Хам-Міхан", написала про похорон Аміні в її рідному місті Сакез, на якому сотні скорботних вигукували: "Жінка, життя, свобода".

Державний коронер Ірану пояснив смерть Аміні вже існуючими захворюваннями, але експерт ООН з прав людини заявив, що докази свідчать про те, що вона померла "в результаті побиття" поліцією моралі.

Перші протести відбулися після її похорону, і заворушення швидко поширилися по всій країні, з вимогами від більшої свободи до повалення влади.

Читайте також: Іран не дозволив родичам Махси Аміні забрати премію Сахарова у Страсбурзі

Як повідомляв Укрінформ, Махса Аміні, 22-річна курдська жінка, померла після арешту та побиття в Тегерані силами так званої поліції моралі за «неправильне носіння хіджабу». У вересні минулого року іранська влада затримала батька дівчини.

Тоді ж щонайменше 18 активістів були заарештовані в містах по всьому Ірану, оскільки влада присікала проведення можливих заходів напередодні річниці смерті Махси Аміні.

Фото: HANDOUT

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-