Країни Європи цьогоріч понад сто разів відмовили Росії у екстрадиції

Країни Європи цьогоріч понад сто разів відмовили Росії у екстрадиції

Укрінформ
Європейські країни за 11 місяців відмовили у 101 запиті Генпрокуратури РФ про екстрадицію осіб для кримінального переслідування або виконання вироку. При цьому 36 відхилених запитів були з політичних мотивів.

Про це повідомляє «Настоящее время», передає Укрінформ.

Як зазначається, найчастіше в екстрадиції з політичних мотивів Росії відмовляли Австрія (6 запитів), Німеччина та Чехія (по 5 запитів). Також відхилили запити про видачу росіян, які переслідуються з політичних мотивів, Польща (4 відмови), Італія та Кіпр (по 3 відмови), Болгарія та Словенія (по 2 відмови), Албанія, Румунія, Швейцарія та Швеція (по одній відмові).

Відмови в екстрадиції з боку іноземних держав, як уточнили в Генпрокуратурі РФ, найчастіше стосуються осіб, які обвинувачуються в убивстві, заподіянні шкоди здоров'ю, участі в діяльності організації, визнаної в РФ терористичною, збройному формуванні, а також за обвинуваченнями в особливо великому шахрайстві та незаконному отриманні інформації, що становить держтаємницю.

Крім відмов у екстрадиції Росії 37 разів було відмовлено щодо питань правової допомоги. Найбільше відмовляла Швейцарія (25 випадків). Водночас Ліхтенштейн не надав правову допомогу російській Генпрокуратурі в межах справи про розкрадання Пробізнесбанку, оскільки вважає мотив переслідування фігурантів політичним.

Також було два випадки відмови надання допомоги з боку США, причому один із них стосувався справи щодо "поширення фейків" про російську армію. Болгарія відмовила Росії у допомозі у справі про підрив Кримського мосту.

Читайте також: У Молдові затримали росіянина, якого розшукує Інтерпол

Загалом за 11 місяців 2023 року Росії видали 126 громадян. Більш як третину з них екстрадували з країн так званого далекого зарубіжжя (так у Росії називають країни, які не входили до складу СРСР). Іноземні держави задовольнили 195 із 293 запитів РФ про правову допомогу у кримінальних справах.

Як повідомляв Укрінформ, генпрокурор Болгарії заявив, що країна не має жодного стосунку до вибуху на так званому Кримському мосту, що стався у жовтні минулого року.

Служба контррозвідки Болгарії (SANS) розпочала розслідування після заяви Росії про те, що вантажівка, яка 8 жовтня 2022 року вибухнула на мосту через Керченську протоку, нібито прибула з Болгарії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-