Експрем’єр Австралії таємно призначив себе главою п’яти міністерств - The Guardian

Експрем’єр Австралії таємно призначив себе главою п’яти міністерств - The Guardian

Укрінформ
Колишній прем’єр-міністр Австралії Скот Морісон під час перебування на посту таємними указами призначив себе очільником п’яти міністерств.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це пише The Guardian.

Зазначається, що між березнем 2020-го та травнем 2021-го, на додачу до посади прем’єр-міністра, Морісон зробив себе міністром охорони здоров’я, фінансів, промисловості, науки, енергетики, внутрішніх справ та держказначейства. При чому про ці призначення не була поінформована не тільки громадськість, а й у деяких випадках навіть члени уряду.

Читайте також: Австралійський сенатор відвідав львівських десантників і пообіцяв більше зброї

За словами самого Морісона, який зараз залишається депутатом австралійського парламенту, це було необхідно як пересторога на випадок надзвичайної ситуації упродовж пандемії коронавірусу.

“Офіційного публічного оголошення про призначення Морісона главою будь-якого з цих міністерств немає. Його самопризначення дало йому право ухвалювати рішення у цих важливих сферах, якби він вбачав у цьому потребу. Це зробило його верховним арбітром, хоча дуже мало людей в уряді знали, що він має такі повноваження”, - пояснює Reuters.

Колишній прем’єр вже перепросив перед своїми колегами по уряду, пояснивши свої дії необхідністю “захистити” міністерства.

“Тоді ситуація розвивалася дуже стрімко. Ніхто з нас не ідеальний. Тоді нічого поганого у цьому не вбачалося”, - зауважив експрем’єр.

Читайте також: Зеленський подякував австралійському уряду за системну підтримку України

Чинний прем’єр-міністр Австралії Ентоні Албаніз пообіцяв провести реформи урядування, які не допустять повторення подібного.

Додамо, що австралійські міністри зазвичай публічно приймають присягу у присутності генерал-губернатора та телекамер, а про їх призначення оголошують у парламенті, де ці дані офіційно записуються.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-