Пацієнтка із США стала першою жінкою в історії, яка вилікувалась від ВІЛ

Пацієнтка із США стала першою жінкою в історії, яка вилікувалась від ВІЛ

Укрінформ
Пацієнтка із США з лейкемією стала першою жінкою і третьою людиною в історії, яка вилікувалась від ВІЛ. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Вона пройшла рідкісне та небезпечне лікування стовбуровими клітинами, пересадженими від донора, який був природно стійкий до вірусу.

Її випадок також є першим випадком, пов'язаним з використанням пуповинної крові - новішим підходом, який може зробити лікування доступним для більшої кількості людей.

Два попередні виліковані від ВІЛ пацієнти були чоловіками, вони отримали стовбурові клітини від дорослих донорів, їх частіше використовують при трансплантації кісткового мозку.

Читайте також: РНК-вакцина проти ВІЛ пройшла випробування на тваринах

Випадок одужання жінки є частиною більшого дослідження, яке проводиться за підтримки США під керівництвом лікаря Івонни Брайсон з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) та лікаря Дебори Персо з Університету Джона Хопкінса у Балтіморі. Дослідження спрямоване на спостереження за 25 людьми з ВІЛ, яким пересадили стовбурові клітини, взяті з пуповинної крові, на лікування раку та інших серйозних станів.

Читайте також: У Нідерландах виявили більш небезпечний варіант ВІЛ

Пацієнти у випробуванні спочатку проходять хіміотерапію, щоб убити ракові імунні клітини. Потім лікарі трансплантують стовбурові клітини від людей із певною генетичною мутацією, при якій у них відсутні рецептори, які використовуються вірусом для зараження клітин.

Вчені вважають, що після цього у пацієнтів, які пройшли пересадку, розвивається імунітет, стійкий до ВІЛ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-