У світі відзначають День снігу

У світі відзначають День снігу

Укрінформ
Засновником Дня снігу виступила в 2011-му році Міжнародна федерація лижного спорту (FIS). На 2012-й рік уже було заплановано низку щорічних заходів, присвячених цій знаменній події.

Офіційно Всесвітній день снігу, як інформує сайт, був створений для популяризації зимових видів спорту в молодіжному середовищі, для підтримки і заохочення участі в подібних заходах всіх зацікавлених сторін в галузі.

Мета проведення заходів полягає у залученні дітей і сімей до своєрідного, унікального, активного відпочинку, який може подарувати тільки участь у зимових видах спорту. Для цього і проводяться спеціальні заходи по всьому світу.

Станом на 2017-й рік з нагоди цього Дня було заплановано вже близько 500 заходів по всьому світу, зареєструвалося понад 1,2 мільйона учасників. Наприклад, в 2013-му році один із заходів, присвячений Всесвітньому дню снігу відбувся у Донецьку.

До речі. Сніжинки на 95% складаються з повітря. Саме тому сніг, якщо він не мокрий і немає вітру, падає дуже повільно, зі швидкістю приблизно 0.9 км / год.

Читайте також: У горах Франківщини – значний рівень сніголавинної небезпеки

В Антарктиці і в деяких високогірних районах зустрічається сніг рожевого, фіолетового, червоного і жовтувато-бурого кольору. Цьому сприяють істоти, які живуть в снігу і називаються хламідомонади сніжні.

Найбільша сніжинка була зафіксована при снігопаді 1987 року в Форт-Де-(Монтана, США). Її діаметр становив аж 38 см!

Через величезне розмаїття форм сніжинок вважається, що двох сніжинок з однаковим візерунком не існує. На думку деяких фізиків, варіантів таких форм більше, ніж атомів в Всесвіті.

Всесвітній день снігу припадає цього року на 16 січня - третю неділю першого місяця року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-